شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۳ | ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
کاهش زمان سفر دریایی در نوروز
۱۶:۵۳ | ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
اجاره خودرو

کاهش زمان سفر دریایی در نوروز

پرشین خودرو: مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان، کاهش مدت زمان انتظار مسافران و افزایش خدمات رفاهی در بنادر را از جمله مهمترین اهداف اجرای طرح نوروزی سفرهای دریایی سال ۹۵ اعلام کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد محسنی ضمن اعلام این خبر افزود: افزایش ظرفیت شناورهای ناوگان مسافری دریایی از بندرعباس به مقصد جزایر قشم و هرمز از ۴۳ فروند به ۴۵ فروند از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای طرح نوروزی است.

وی افزود: با این اقدام، ظرفیت صندلی های شناورهای مسافری فعال در نوروز ۹۵ در این مسیرها از ۴ هزار و ۶۶ به ۴ هزار و ۳۰۰ صندلی افزایش یافته است. مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان گفت: امسال برای اولین بار در طرح نوروزی سفرهای دریایی، امکان خرید بلیت شناورها به صورت اینترنتی برای مسیر بندر شهید حقانی به قشم و هرمز از طریق سامانه www.hamdticket.ir در تمام نقاط کشور فراهم شده است.

وی اضافه کرد: ساختمان پایانه مسافری بندر شهید حقانی به مساحت ۳۵۰۰ مترمربع آماده ارائه خدمات رفاهی به مسافران است، ضمن اینکه نهادهای خدمات رسان در این ساختمان مستقر خواهد شد.

محسنی با اشاره به هماهنگی های مناسب با سازمان تاکسیرانی و شهرداری بندرعباس، افزود: ارتقاء ۱۰۰ درصدی ناوگان تاکسیرانی در بندر شهید حقانی و افزایش تعداد تاکسی ها از ۵۰ به ۱۰۰ دستگاه، خرید ۵ دستگاه وانت بار و ارتقاء ظرفیت خودروهای برقی از ۱۰۵ به ۱۴۸ صندلی در محوطه این بندر از دیگر امکانات فراهم شده برای مسافران دریایی نوروز ۹۵ است.

به گفته این مقام مسئول، تعمیر اساسی ۲۱ پست اسکله شناور در بزرگترین بندر مسافری کشور و همچنین نصب سیستم روشنایی و آتش نشانی روی این اسکله ها اجرایی شده تا ضریب ایمنی پهلوگیری شناورها و پیاده و سوار شدن مسافر و معلولین افزایش یابد.

وی افزود: ایستگاه ثابت همیار ناجی نیز در بندر شهید حقانی آماده است تا در صورت نیاز از این ظرفیت برای امدادرسانی هرچه بهتر استفاده شود. مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان ضمن بیان این مطلب که طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی از ۲۵ اسفند آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ۹۵ ادامه دارد، کاهش مدت زمان انتظار مسافر و افزایش خدمات رفاهی در بنادر مسافری را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

بیش از ۹۵ درصد کل سفرهای دریایی کشور در بنادر مسافری استان هرمزگان انجام می شود.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سفر دریایی
نظر بینندگان
!
!
!