شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۳ | ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
نقش کمرنگ سرعت در تصادفات تهران
۱۰:۱۳ | ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
اجاره خودرو

نقش کمرنگ سرعت در تصادفات تهران

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به کسب رتبه اول در کاهش تلفات جاده ای در تهران و حفظ آن در شش سال متوالی در پایتخت گفت: سرعت زیاد در تصادفات تهران نقش کمرنگی دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار سید تیمور حسینی در نشست خبری آخر سال پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تا قبل از سال دو ماموریت عمده داریم یکی بحث خریدهای شب عید که با همه امکانات به صورت آماده باش صد در صد در اطراف مراکز خرید حضور داریم و ماموریت دوم ما بحث پنجشنبه و جمعه آخر سال است. بروشورهایی را تهیه کرده ایم که از دو هفته قبل در ورودی های بهشت زهرا در اختیار مردم قرار داده ایم و مسیرهای شرقی و غربی را به شهروندان توصیه کرده ایم که مورد استفاده قرار دهند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اعلام اینکه رعایت نکات ارایه شده در این بروشور می تواند نقش بسیار ارزنده ای در کاهش تصادفات پنج شنبه و جمعه آخر سال در اطراف بهشت زهرا داشته باشد، گفت: امیدواریم ۲۷ و ۲۸ اسفند از کمترین میزان ترافیک بهره مند باشیم.

وی در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش ۹ درصدی تصادفات گفت: ۵۶ نفر از سال قبل کمتر در تصادفات جان خود را از دست داده اند.

حسینی با اشاره به اینکه ۴۹ درصد تصادفات در تهران و تلفات آن سهم عابران پیاده است و موتورسواران با ۲۸ درصد دومین گروه هستند، رانندگان در رده سوم تلفات قرار دارند.

وی گفت: سهم مردان از تلفات رانندگی در سال ۹۴، ۸۳ درصد و سهم زنان، ۱۷ درصد بوده است.

رئیس پلیس راهور گفت: ۳۹ درصد از کشته شدگان، بالای ۵۰ سال سن دارند. ۲۶ درصد، ۵۰ تا ۳۰ سال، ۲۴ درصد ۲۰ تا ۳۰ سال سن دارند و ۱۰ درصد کمتر از ۲۰ سال سن داشته اند.

رییس پلیس راهور با اشاره به تصادفات خطرناک و خاص در سال ۹۴ گفت: وجه مشترک هر سه تصادفات این بود که راننده دارای وضعیت عادی نبود از این رو در مباحث کنترلی سال ۹۴ بر روی کنترل، بحث ویژه ای داشته ایم.

سردار حسینی گفت: به رغم چیزی که وجود دارد اصلا سرعت رانندگی در تهران افزایش پیدا نکرده است. در سال ۹۰ دوربین های ثبت سرعت به طور متوسط ۴۰۰ تخلف را ثبت می کرد. امروز در سال ۹۴ به رغم اینکه در سال ۹۳ به طور متوسط سرعت مجاز را ۱۰ کیلومتر کاهش دادیم اما برای هر ۱۶۴ خودرو، یک دوربین نصب شده است.

حسینی با اشاره به اینکه عدد سرعت های بالای ۱۶۰ کیلومتر در ساعت تا بالای ۲۰۵ کیلومتر هم ثبت شده است اما عدد این خودروها آنقدر پایین است که نمی شود گفت چند درصد از خودروها در تهران با سرعت غیرمجاز حرکت می کنند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه با اشاره به گشت های ویژه پلیس برای مستندسازی سرعت بالای خودروها در اتوبان ها و بزرگراه ها گفت: سرعت زیاد در تصادفات تهران نقش کمرنگی دارد و عدم رعایت حق تقدم و عدم توجه به جلو و تغییر مسیرهای ناگهانی عمده دلیل های تصادفات راهنمایی و رانندگی بودند.

سردار حسینی با اعلام اینکه در هفته پایانی مسیرهای خروجی از تهران نیز تحت کنترل دقیق ماموران پلیس راهور قرار دارد، گفت: امیدواریم با تدابیر اتخاذ شده در روزهای پایانی سال ترافیک روانی داشته باشیم.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پلیس
نظر بینندگان
!
!
!