پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۸ | ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
جشنواره «ایساکو» همزمان با آغاز سفرهای نوروزی
۱۲:۳۸ | ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
اجاره خودرو
از 25 اسفند تا 16 فروردین اجرا می‌شود؛

جشنواره «ایساکو» همزمان با آغاز سفرهای نوروزی

پرشین خودرو: جشنواره خدمات نوروزی ایران خودرو، از 25 اسفند 94 تا 16 فروردین 95 در سراسر كشور به اجرا در می آید.

به گزارش «پرشین خودرو»، سیدرضا حسینی مدیرعامل شركت خدمات پس از فروش ایران خودرو، با اعلام این خبر، گفت: جشنواره خدمات نوروزی با همكاری 519 نمایندگی ایران خودرو در سراسر كشور اجرا می شود كه از این تعداد 287 نمایندگی به صورت شبانه روزی فعال هستند.

او ناوگان خدمت رسان در جشنواره خدمات نوروزی ایساكو را بیش از 2100 ناوگان آماده در مسیرهای پرتردد كشور ذكر كرد و گفت: برای تامین اقلام مازاد بر اقلام پرمصرف پیش بینی شده نیز، 262 فروشگاه ایساكو نیز آماده عرضه خدمات و قطعات مورد نیاز مشتریان خواهند بود.

مدیرعامل ایساكو تعداد نمایندگی های فعال در طرح را 67 درصد ظرفیت شبكه خدمات پس از فروش ایران خودرو دانست و با بیان این كه 464 قطعه پرمصرف در سبد قطعات تامین شده قرار دارد، گفت: 850 هزار قطعه از یك هفته قبل از آغاز جشنواره، در اختیار نمایندگی ها قرار گرفته است.

حسینی شبكه متخصص و آگاه، قطعات مناسب و با كیفیت و زمان مناسب برای خدمت رسانی، از شاخص هایی دانست كه در جشنواره خدمات نوروزی مورد پایش و سنجش قرار می گیرد و گفت: بر اساس بازخوردهایی كه از اجرای طرح جشنواره نوروزی دریافت می كنیم، مسیر ارایه خدمت به مشتریان در سال 95 را تعیین خواهیم كرد.

او از تصویب آیین نامه مراقبتیی از عملكرد نمایندگی ها در طرح خدمات نوروزی خبر داد و گفت: عملكرد نمایندگی های فعال به صورت مستمر پایش خواهد شد و در صورت بروز تخلف اقدام تنبیهی مناسب پیش بینی شده است.

مدیرعامل ایساكو برهزینه های دریافتی از مشتریان بر اساس تعرفه های تعیین شده تاكید كرد و گفت: اجرت خدمات از موارد پیش بینی شده در سیتسم نظارتی است و در صورتی كه مشتری اجرت دریافتی را متناسب با خدمات نمی داند، می تواند به شماره 096440 تماس گرفته و طرح موضوع كند.

او با اشاره به آمادگی ایساكو برای ارایه خدمات عمومی به خودروهای خارج از شبكه ایران خودرو، در باره امدادهای متفرقه و غیرمجاز گفت: باید با افزایش توانمندی های خود، باعث شویم مردم به سمت امدادهای متفرقه نروند و خدمات مناسب ما به عنوان یك مانع در این زمینه عمل كند.

حسینی از آغاز اجرای فرایند بهبود مستمر در شبكه خدمات پس از فروش ایران خودرو خبر داد و گفت: در آینده نزدیك شاهد افزایش رضایت مندی مشتریان در این حوزه خواهیم بود.

مدیرعامل ایساكو در پایان صیانت از مشتریان را از وظایف و مسوولیت های اجتماعی ایران خودرو خواند و اظهار كرد: امیدوارم با استفاده از تجارب سال های گذشته و با رویكردی نوین و خلاقانه در بخش خدمات پس از فروش، سفر نوروزی بی دغدغه ای را برای مشتریان ایران خودرو رقم بزنیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایساکو
نظر بینندگان
!
!
!