دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۲۰:۳۴ | ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
اجاره خودرو

دلیل اصلی در وقوع تصادفات

پرشین خودرو: ‌جانشین پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان قم گفت: شتاب، سرعت غیر مجاز و خواب آلوگی سه عنصر اصلی در تصادفات است، به همین دلیل لازم است رانندگان هر دو ساعت 15 دقیقه استراحت نمایند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ احمد پوربافرانی منطقه قم، با اشاره به دو روز پایانی از تعطیلات نوروزی عنوان کرد: رانندگان و مسافران و زائران باید تلاش کنند با احتیاط کامل و رعایت قوانین روزهای بی‌حادثه‌ای را پشت سر بگذارند.

جانشین پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان قم تصریح کرد: از صبح پنج شنبه به طور جدی با گشت زنی، ارزیابی‌های لازم از حضور زائران و وضعیت ترافیکی به ویژه در اطراف حرم و هسته مرکزی شهر انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: کلیه پارکینگ‌های قم مملو از خودروهای زائران و مسافرانی است که برای گذراندن دو روز پایانی تعطیلات به قم آمده‌اند که امید است شهروندان فرصت‌های لازم را برای پارک خودرو به زائران بدهند تا با کمترین مشکل در ساماندهی ترافیک مواجه باشیم.

پوربافرانی با تاکید بر ضرورت توجه به قوانین در روز طبیعت اظهار کرد: روز طبیعت برنامه‌هایی در جهت تذکر برای عدم حمل مسافر با نیسان و وانت خواهیم داشت.

وی گفت: متاسفانه شاهد صدمات ناگواری در حمل مسافر با وانت و نیسان بوده‌ایم، به طوری که تعدادی از افراد در عقب وانت‌ها مستقر می‌شوند و حوادثی را رقم می‌زنند‌.

جانشین پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان قم بیان کرد: در روز طبیعت پلیس در خروجی‌های شهر حضور می‌یابد و در این زمینه برای ممانعت از سوار کردن مسافر در محفظه‌های باز خودرو جریمه‌های 50 هزار تومانی در نظر گرفته شده است، البته همکاران سعی می‌کنند با تذکرات لازم اعمال قانون نمایند.

وی عنوان کرد: با وجود اینکه تردد موتور‌سیکلت در جاده‌ها ممنوع است، بسیاری از افراد این مساله را رعایت نمی‌کنند، به خصوص جوانان بدون رعایت قوانین اقدام به تردد در جاده‌ها می‌کنند که در این راستا پلیس راه با موتور‌سیکلت‌های متخلف برخورد می‌کند.

پوربافرانی بیان کرد: در این باره توصیه می‌کنیم مسافران و زائران در جهت حفظ سلامتی از خودروهای استاندارد استفاده کنند و در داخل شهر نیز هر موتور‌سیکلت تا دو نفر به همراه کلاه ایمنی تردد کنند، اگر چه گاهی می‌بینیم خانواده‌ها با چند نفر به ویژه به همراه کودکان از موتور‌سیکلت استفاده می‌کنند که در این باره نیاز به فرهنگ سازی داریم.

وی با ارائه تذکراتی به مسافران در هنگام بازگشت از سفر‌های نوروزی ادامه داد: مسافران به مدیریت زمان سفر دقت کنند و سفر را در ساعات پایانی موکول نکنند، چرا که محورهای قم حجم ترافیکی بالایی را در دو روز پایانی دارد.

پوربافرانی گفت: مسافران از عجله و شتاب پرهیز نمایند، زیرا سهم بالایی از تصادفات به واسطه عجله و سرعت غیر مجاز و خواب آلودگی است، در این باره رانندگان هر دو ساعت 15 دقیقه استراحت نمایند.

وی عنوان کرد: خوشبختانه امسال شاهد کاهش تلفات بوده‌ایم که امیدواریم با رعایت قوانین بتوان از تصادفات ممانعت کرد.

منبع: ایسنا

برچسب ها:
پلیس
نظر بینندگان
!
!
!