سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۵/۰۱/۱۷
سرمایه گذاران خارجی نیاز به تشویق دارند
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۵/۰۱/۱۷
اجاره خودرو
مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت:

سرمایه گذاران خارجی نیاز به تشویق دارند

پرشین خودرو: مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت می گوید سرمایه گذاران خارجی در حوزه خودرو بر اساس «پتانسیل و الوویت های موجود» در بازار ایران حاضر به سرمایه گذاری می شوند.

امیرحسین قناتی در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب بیان کرد: برای اینکه بخواهیم نظر سرمایه گذاران خارجی را در جهت پیشرفت صنعت خودرو جلب کنیم باید به طور حتم راه های تشویقی را برای آنها باز بگذاریم.

 

وی در همین رابطه ادامه داد: اینک بیشتر سرمایه گذاران خارجی در صنعت خودرو اصرار بر همکاری های مشترک به صورت جوینت ونچر دارند و تقریبا هیچ شرکت خودروسازی خارجی، پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری مستقیم در ایران نداده است.

 

مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه شرکت های خودروسازی تمایل به حضور در بازار ایران داشته اند، اظهار کرد: در دو سال اخیر شرکتهای بنز، فیات، فولکس واگن، ایسوزو، مزدا، نیسان و تویوتا با خودروسازان ایرانی مذاکره کرده اند و در برخی موارد به تعاملات مثبتی هم دست یافته اند اما اگر به دنبال حضور طولانی مدت و موثر خودروسازان خارجی در کشور هستیم، باید سیاست های تشویقی را اعمال کنیم.

 

وی در پایان اشاره کرد: متخصصان امر می دانند که هر سرمایه گذار با توجه به ظرفیت موجود در «محل سرمایه گذاری» دست به ریسک می زند و حاضر می شود پول خود را در این راه خرج نماید، بنابراین ایران باید جدا از سیاست های تشویقی پتانسیل این امر را هم داشته باشد.

 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

نظر بینندگان
!
!
!