پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۲ | ۱۳۹۰/۰۵/۲۹
تحویل اولین کارما به دی کاپریو + تصاویر
۱۰:۳۲ | ۱۳۹۰/۰۵/۲۹
اجاره خودرو

تحویل اولین کارما به دی کاپریو + تصاویر

پرشین خودرو: فیسکر بالاخره اولین مدل کارمای خود را تحویل داد. مشتری لئوناردو دی کاپریو بود. تعداد دیگری از افراد معروف هم منتظر این مدل الکتریکی هستند. در حال حاضر 3000 نسخه از این خودرو پیش خرید و رزرو شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، کارخانه خودروسازی که هنریک فیسکر، طراح پیشین آستون مارتین، بنا کرده است در حال تولید یک خودروی الکتریکی با بدنه آلومینیومی است که مجهز به دو موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی است. اولین مشتری این مدل لئوناردو دی کاپریو است. از منتظران بعدی این مدل میتوان به آل گور و کالین پاول اشاره کرد.

این کارخانه خودروسازی که در فنلاند واقع است در حال حاضر هفته ای پنج دستگاه از این خودرو تولید می کند اما این مقدار تا ماه نوامبر به هفته ای 300 دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

انتظار می رود که تا اوایل سال 2012 تمام نسخه های در دسترس عموم کارما به فروش برسد. نسخه های کروکی، سالون و Shooting Brake کارما نیز همزمان تولید خواهد شد. از این مدل ها در نمایشگاه فرانکفورت پرده برداری خواهد شد و فروش آنها همان زمان با تعداد محدودی شروع می‌شود.

با فروش اولین مدل به دی کاپریو و مشتری های بسیار زیادی که منتظر تولید نسخه های بیشتر این خودرو هستند، آینده روشنی برای کارما در انتظار است.

فیسکر می‌خواهد برای بی ام و سری3 مدل 2013 نیز رقیبی طراحی کند. این خودروی ناشناس در حال حاضر پروژه نینا شناخته می‌شود. قیمت این مدل 40 هزار دلار خواهد بود و سه نسخه مختلف بدنه دارد. انتظار می رود که مدل نینای طراحی شده توسط فیسکر سالی 100 هزار دستگاه بفروشد.

هنریک فیسکر گفته است که در سال های آتی، محبوبیت خودروهای الکتریکی در کنار تلویزیون های صفحه تخت و گوشی های آیفون به شدت بالا خواهد رفت.

اجاره ماشین عروس
عکس های مرتبط
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
نظر بینندگان
!
!
!