شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۱ | ۱۳۹۵/۰۲/۰۱۴
روش خرید خودرو تغییر پیدا کند
۱۱:۰۱ | ۱۳۹۵/۰۲/۰۱۴
اجاره خودرو
پیشنهاد یک کارشناس خودرو در گفت و گو با «پرشین خودرو»؛

روش خرید خودرو تغییر پیدا کند

پرشین خودرو: یک کارشناس خودرو می گوید اگر پول مجازی برای خرید خودرو در نظر گرفته شود بسیاری از مردم می توانند «خودرو دار» شوند.

آرش محبی نژاد در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب افزود: پول مجازی در واقع همان کارت های اعتباری معتبری هستند که اکنون در بیشتر کشورهای جهان از آن استفاده می کنند اما در ایران به دلیل ضعف ساختاری وسنتی بودن بانک های کشور هنوز به اجرا در نیامده است.

وی در همین رابطه ادامه داد: کارت هایی که در کشور وجود دارند دیبیت کارت هستند و هر وقت در درون آنها پول و بودجه داشته باشد قابلیت استفاده دارند وانگهی در کارت های اعتباری مانند مستر کارت یا ویزا کارت شما بر اساس اعتباری که در نزد بانک دارید می توانید دست به خرید بزنید؛ حتی اگر در حساب شما هیچ گونه پولی وجود نداشته باشد.

محبی نژاد بیان کرد: خرید خودرو به وسیله کارت های اعتباری موجب می شود خودروساز با بانک مستقیما طرف باشد چرا که بانک بر اساس خوش حسابی مشتری، درآمد ماهیانه و میزان واریز و انتقال حساب است که به یک مشتری اعتبار می دهد.

این کارشناس خودرو با اشاره به وضعیت بانکی کشور در این رابطه توضیح داد: متاسفانه بانک مرکزی در این خصوص سنتی عمل می کند در صورتی که در کشورهای پیشرفته 50 سال و در کشور های حتی جهان سومی بیش از 30 سال است که این روش اجرا می شود و هیچ مشکلی هم به وجود نیامده است.

وی در خاتمه بیان کرد: قدر مسلم با روش پول مجازی برای خرید خودرو نه تنها شاهد تورم در جامعه خواهیم بود و نه نقدینگی. شخصا امیدوارم که چنانچه بانک مرکزی در این خصوص برنامه ویژه ای داشته باشد صنعت خودرو و قطعه سازی کشور دست خوش تغییرات مثبتی خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!