پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۱ | ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
ارزیابی تمایل ایرانی ها برای خرید خودروی خارجی
۱۰:۰۱ | ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
اجاره خودرو
/اختصاصی/یک کارشناس خودرو مطرح کرد:

ارزیابی تمایل ایرانی ها برای خرید خودروی خارجی

پرشین خودرو: یک کارشناس صنعت خودروسازی تمایل ایرانی ها برای خرید خودروی خارجی بر مبنای قیمت آن را تشریح کرد.

امیدرضا طالشیان در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، در این خصوص گفت: مشتریان ایرانی برای خرید خودروی 200 میلیون تومانی به بالا تمایل به خرید خودروهای "ژاپنی" و "اروپایی" دارند و برای خودروهای 90 میلیون تومان به بالا خودروهای "کره‌ای" را در اولویت خرید قرار می‌دهند.

به گفته وی، بیشتر ایرانی ها به راحتی حاضر به خرید خودروی چینی و ساخت داخلی به ارزش بیش از 60 تا 70 میلیون تومان نخواهند بود!

طالشیان در ادامه شرایط بازار خودرو ایران پس از اجرایی شدن برجام را متفاوت تر از گذشته دانست و متذکر شد: همین عاملی شده که سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار ایران شرایط را بر دو محور ارزیابی کنند؛ نخست اینکه چگونه می‌توانند بیشترین میزان فروش را در بازار کنونی ایران داشته باشند و دیگری اینکه چه مدل‌های خودرویی را عرضه کنند تا بتوانند ضریب نفوذ در بازار را بالا ببرند.

وی اظهار داشت: خودروسازان برای تدوین استراتژی ورود به ایران نیازمند بررسی شرایط رقابتی، تنوع محصول در بازار و آگاهی مصرف‌کننده هستند تا بتوانند بیشترین هماهنگی را با ساختار بازار بدست آورند.

طالشیان با تاکید بر اینکه تولیدکننده‌ها برای دستیابی به شرایط مثبت در بازار به دنبال کاهش قیمت تولید و عرضه خواهند بود، افزود: به طور قطع سرمایه‌گذاری مشترک خودروسازان خارجی در ایران و بهره‌مندی از تخفیف‌های تعرفه‌ای در نتیجه واردات خودرو به صورت CKD این شرایط را فراهم می‌کند تا با قیمت پایین تری محصولات خود را به بازار ایران وارد کنند.

این کارشناس صنعت خودرو با تاکید بر اینکه کمبود نقدینگی و رکود شرایط خاصی را برای خودروسازان و مشتریان خودرو در بازار ایران ایجاد کرده است، تصریح کرد: در حال‌ حاضر خریداران به دنبال خرید با شرایط اقساطی هستند و شاید افزایش تقاضای بازار پس از ارائه تسهیلات ویژه خرید دین به خودروسازان از سوی دولت نشانه این موضوع بود. حال شرکای خارجی خودروسازان ایرانی می‌توانند برای فراهم کردن امکان فروش اقساطی، مطالبات خود را در بازه زمانی 2 یا 3 ساله(و حتی همزمان با دوره بازپرداخت اقساط خودرو) از تولیدکننده‌های ایرانی دریافت کنند.

به گفته وی، همچنین این شرکای خارجی می‌توانند زمینه تامین مالی از طریق فاینانس را برای شرکای ایرانی خود فراهم کنند تا از این طریق بخشی از نقدینگی آنها در نتیجه عرضه اقساطی محصول جبران شود.

طالشیان با نگاهی به دیگر راهکارهای ورود موفق خودروسازان به بازارهای ایران خاطرنشان کرد: همکاری با بانک‌ها برای تامین تسهیلات و صدور ضمانت نامه برای آنها بر مبنای ارزش خودروها فرایندی را شکل می‌دهد تا خودروسازان و مصرف‌کنندگان بتوانند با کمترین ریسک به خواسته خود دست یابند. از طرف دیگر با بهره گیری از توان لیزینگ‌های مورد تایید بانک مرکزی که از سوی برخی از شرکت‌های خودروسازی و بانک‌ها اداره می‌شوند شرایط را برای مصرف‌کنندگان و عرضه‌کنندگان تسهیل کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!