سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۱ | ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
 سودآوری «سایپا» از شایعه تا واقعیت
۱۲:۲۱ | ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
اجاره خودرو

سودآوری «سایپا» از شایعه تا واقعیت

پرشین خودرو: یک مقام مسوول در گروه سایپا با بیان اینکه توقف نماد معاملاتی«خساپا» در روز جاری ناشی از اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی در بودجه 95 است، عنوان کرد: هیچ یک از سناریوهای شایعه شده در بازار سهام در مورد تعدیل سود سایپا صحت ندارد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از تعادل ، قائم مقام مدیرعامل گروه سایپا در امور سرمایه‌گذاری و شرکت‌های گروه گفت: دلیل توقف نماد معاملاتی گروه سایپا در روز گذشته ناشی از اعلام اطلاعات با اهمیت تعدیل مثبت سود برآوردی«خساپا» در سال مالی 1395 بوده که تا روز چهارشنبه این هفته رقم دقیق سود برآوردی شرکت در این بودجه از طریق سامانه کدال منتشر می‌شود. ناصر آخوندی افزود: تعدیل سود برآوردی گروه سایپا در بودجه حسابرسی نشده سال مالی 95 بدون احتساب سود حاصل از مشارکت کمپانی سیتروئن در سایپا کاشان یا فروش زمین و دارایی‌های ثابت خواهد بود.

بر این اساس گروه سایپا پیش‌بینی کرده در سال مالی 95 تیراژ تولید خود را از 485هزار دستگاه خودرو به 600 هزار دستگاه افزایش دهد و در راستای این راهبرد عملیاتی اقدام به تعدیل سود برآوردی در بودجه حسابرسی نشده امسال کرده است.

این مقام مسوول با بیان اینکه قرارداد گروه سایپا با شرکت سیتروئن در سال جاری هنوز نهایی نشده و در قالب تفاهمنامه است، عنوان کرد: مطابق با اصول حسابداری تا زمانی که معامله سهام شرکت سایپا کاشان بین سیتروئن و گروه سایپا در بازار فرابورس ایران ثبت و تایید نشود هیچ رقمی از این محل در سرفصل‌های مالی گروه سایپا قابل شناسایی نیست، بر این اساس طی دو هفته آینده نشستی مشترک با متولیان شرکت فرابورس برای انجام این معامله برگزار می‌شود. آخوندی با بیان اینکه معامله‌گران بازار سهام باید همواره بر پایه اطلاعات شفاف و مبتنی بر داده‌های محقق شده در بورس تصمیم‌گیری کنند، عنوان کرد: هرچند فروش زمین یا دارایی‌های ثابت به عنوان سود غیرعملیاتی می‌تواند برای شرکت منافع در بر داشته باشد اما تا زمانی که قراردادی منعقد یا ثبت رسمی نشود، قابلیت بحث و اظهارنظر در مورد آن را نخواهد داشت.

به گفته وی؛ گروه سایپا از دارایی‌های ثابت مازاد بسیاری برخوردار است اما با این همه بازاریابی یا واگذاری آنها فرآیندی زمانبر و طولانی‌مدت خواهد بود بنابراین تعدیل مثبت سود برآوردی گروه سایپا در بودجه 95 بدون احتساب قرارداد مشارکت سیتروئن و فروش دارایی‌های ثابت به بازار سهام اعلام خواهد شد.

قائم مقام مدیرعامل گروه سایپا در امور سرمایه‌گذاری و شرکت‌های گروه از زمان اعلام افزایش سرمایه سرمایه‌گذاری سایپا نیز سخن گفت و افزود: سرمایه‌گذاری سایپا بنا دارد از محل سود انباشته افزایش سرمایه‌یی 70درصدی را محقق کند که به نظر می‌رسد تا روز چهارشنبه این هفته مجوز این افزایش سرمایه از سازمان بورس اخذ شود. در عین حال این شرکت افزایش سرمایه دیگری از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران را در دستور کار قرار داده که هم‌اکنون در انتظار اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی در این مورد است.

آخوندی با بیان اینکه تنها مذاکره انجام شده در گروه سایپا که به نتیجه نهایی برای عقد قرارداد منتهی شده مشارکت کمپانی سیتروئن برای خرید سهام سایپا کاشان است، عنوان کرد: روال طبیعی مذاکرات با دیگر کمپانی‌ها درحالی جریان دارد که هیچ یک از آنها به نتیجه نهایی تاکنون دست نیافته است.

 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بورس
نظر بینندگان
!
!
!