جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۸ | ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
قدم اول در آزادسازی قیمت خودرو
۱۵:۰۸ | ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
اجاره خودرو

قدم اول در آزادسازی قیمت خودرو

پرشین خودرو: مدیر عامل پیشین ایران خودرو، مصوبه دیروز شورای رقابت در خصوص آزادسازی قیمت‌ دو خودرو دنا و تندر90 اتوماتیک را نشانه‌ای از ورود عقلانیت به این نهاد نظارتی دانست.

به گزارش «پرشین خودرو»، داوود میرخانی‌رشتی گفت: با فروکش کردن جو غوغاسالاری در شورای رقابت، از ابتدای امسال اعضای این شورا برخورد خردمندانه‌تری با مسائل داشته‌اند که آزادسازی قیمت دو خودرو دنا و تندر90 اتوماتیک نمونه بارز آن است.

او افزود: البته انتقادات ما به این شورا برای ورود به بحث‌هایی نظیر کیفیت و بهره‌وری به قوت خود باقیست و درباره مفهوم انحصار با آنها هم نظر نیستیم اما اقدام دیروز این شورا را می توان یک قدم به جلو برای آزادسازی قیمت‌ها و مساعد کردن فضای اقتصاد کشور برای رقابتی کردن کسب‌وکار قلمداد کرد.

میرخانی گفت: شورای رقابت بهتر است موانع را برای رقابت‌پذیر شدن اقتصاد ایران بردارد چرا که در هیچ جای دنیا قیمت‌گذاری دولتی نه انحصار را از بین برده و نه تولید رقابتی را به وجود آورده است.

مدیر عامل ایران‌خودرو در دهه 60 گفت: در حال حاضر 28 خودروساز در کشور مشغول فعالیت هستند و بیش از 20 برند خارجی نیز در ایران یا به تولید خودرو می پردازند و یا از طریق نمایندگی‌های رسمی خود به واردات خودرو به بازار خودرو ایران می‌پردازند که طبیعتا با این حجم از فعالیت خودروسازان داخلی و خارجی نمی توان گفت که در ایران انحصار تولید خودرو وجود دارد.

او افزود: گفته می‌شود که ما در تولید خودروهای زیر 1500 سی سی انحصار داریم به فرض درستی این موضوع، شورای رقابت بهتر است فضا را برای ورود سایر خودروسازانی که می‌توانند با این قیمت به تولید خودرو بپردازند، مساعد کند نه اینکه با ابزار قیمت‌گذاری کاری کند که خودروسازان ما ضررو زیان کنند.

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.
منبع: اقتصادنیوز

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
شورای رقابت
نظر بینندگان
!
!
!