چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۴۹ | ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
۱۸:۴۹ | ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
اجاره خودرو

پیشنهاد مناظره 2انجمن واردکننده خودرو

پرشین خودرو: به گفته رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، این انجمن با هدف انحصار شکنی در واردات تشکیل شده و برای اثبات این مهم حاضر به مناظره با اعضای انجمن واردکنندگان خودرو است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از میزان، میثم رضایی، با بیان این مطلب گفت: بر اساس ماده 134 قانون اساسی اشخاص حقیقی یا حقوقی با داشتن کارت بازرگانی و شرایط واردات می تواند اقدام به واردات خودرو کنند و با پرداخت 3 درصدی که طبق آخرین دستورالعمل سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و وزارت صنعت،معدن و تجارت و مرکز ملی شورای رقابت در آن دخالت داشتند به عنوان وارد کننده به حساب می آیند.

وی با تاکید بر اینکه محدودیت برای افراد مختلف برای واردات خودرو وجود ندارد که بخواهند واردکننده رسمی یا غیررسمی به حساب آیند، گفت: این انجمن تا کنون اذعان نداشته که اعضای آن نمایندگان رسمی کمپانی های مادر در ایران هستند، بلکه ما بارها اعلام کردیم که واردکنندگان غیر صنفی و فاقد نمایندگی را شامل می شویم.

رضایی اظهار داشت: نکته و مسئله بعدی که نقطه پیکان این انجمن است این است که 80 درصد از اعضای انجمن واردکنندگان خودرو که خود را نماینده رسمی می نامند خود نیز نمایندگی ندارند. به همین دلیل رئیس امور اصناف و بازرگانان به این انجمن در یک فرصت 6 ماهه خواسته است تا در صورت ادعای نمایندگی رسمی، در سایت کمپانی مادر نام نویسی کرده و نمایندگی خود را اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه در دوران تحریم نماینده رسمی در کشور نداشتیم، تصریح کرد: نمی شود این اشخاص مدعی نمایندگی باشند اما کمپانی مادر آنها را به رسمیت نشناسد و در صورتی که نمایندگی باشند با توجه به داشتن گارانتی های بین المللی توجیهی برای دریافت مجدد 3 درصد نیست.

وی در خصوص انجمن صنفی واردکنندگان خودرو گفت: تشکل صنفی واردکننده خودرو سال گذشته از طرف وزارت تعاون ،کار و رفاه طبق منافع و راهکارهای مناسب واردات خودرو ثبت شده و هدف از تشکیل آن شخصی نبوده و تاکنون 60 عضو گرفته است. به همین خاطر طبق نامه ای که از نمایندگان مجلس و رئیس مجلس برای وزیر صنعت گرفته شده طبق اصل 44 قانون اساسی باید انجمن ما را به رسمیت بشناسند و ما را در حوزه تصمیم گیری دخالت دهند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!