سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۰ | ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
پیش فروش 140 هزار خودرو از محصولات سایپا
۱۱:۲۰ | ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
اجاره خودرو
معاون فروش سایپا خبر داد:

پیش فروش 140 هزار خودرو از محصولات سایپا

پرشین خودرو: پیش‌فروش خودروهای سایپا نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3.5 برابر شده و این شرکت حدود 140 هزار دستگاه خودرو پیش ‌فروش کرده‌ است.

به گزارش «پرشین خودرو»، رضا تقی‌ زاده معاون بازاریابی و فروش سایپا، با اعلام این خبر در خصوص اینکه چرا هنوز گروه خودروسازی سایپا اقدام به افزایش قیمت محصولات خود نکرده است؟ گفت: هرگونه افزایش قیمت خودرو در اختیار هیأت‌ مدیره شرکت و براساس پیشنهاد ستاد راهبردی فروش گروه خودروسازی سایپا صورت می‌گیرد.


وی ادامه داد: به این صورت که اطلاعات بازار، رقبا، میزان عرضه و تقاضا، بازارهای موازی سرمایه نظیر مسکن و بورس، رصد و جمع‌بندی می‌شود و براین اساس مصوبه‌ای تهیه شده و به هیأت‌مدیره فرستاده می‌شود. اکنون ما در حال طی این فرآیند هستیم تا به این نقطه برسیم که چه خودرویی، چه میزان و به چه نحوی شامل افزایش قیمت شود.

ادامه گفت وگوی تقی زاده با روزنامه فرصت امروز و سئوالاتی که خبرنگار این روزنامه از معاون فروش سایپا پرسیده است را در زیر می خوانیم:

- برخی تعلل در افزایش قیمت را از سوی شما ناشی از رفتار رکودی بازار می‌دانند، آیا به همین دلیل است که طی این فرآیند طولانی شد؟

ابتدا باید رکود را تعریف کنیم. با توجه به اینکه پیش‌فروش خودروهای ما نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه و نیم برابر شده است و حدود 140 هزار دستگاه خودرو پیش‌فروش کرده‌ایم و از سوی دیگر تولید گروه خودروسازی سایپا نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد رشد کرده است، بنابراین ما رکودی احساس نمی‌کنیم که براساس آن رفتار کنیم.

- پس در گروه خودروسازی سایپا رکودی وجود ندارد؟

بله، ما رکودی را لمس نمی‌کنیم اما درموضوع فروش خودروهای دست دوم رکود وجود دارد، یعنی نمایشگاه‌داران با رکود مواجه هستند.

- یعنی متقاضیان خرید خودروهای دست دوم به سمت خرید خودروی صفر آمده‌اند؟

دقیقا، زیرا روش‌های فروش ما به‌گونه‌ای شده که اکنون مردم می‌توانند با همان بودجه خرید خودروهای دست دوم، خودروی صفر خریداری کنند. بنابراین یک شیف تقاضا صورت گرفته است که بر همین اساس یک طرف قضیه که نمایشگاه‌داران هستند، می‌گویند با رکود مواجهند و طرف دیگر که خودروسازان هستند با رونق مواجه شده‌اند.

- با این اوصاف به‌زودی خودروهای سایپا افزایش قیمت خواهند داشت؟

ما باید منتظر مصوبه هیأت‌مدیره باشیم که براساس آن میزان و نحوه افزایش قیمت مشخص خواهد شد.

- وزارت صنعت امسال رشد 35 درصدی را برای تولید خودرو پیش‌بینی کرده است، با توجه به روندی که اکنون شما از آن یاد می‌کنید، گروه خودروسازی سایپا می‌تواند سهم خود را در این پیش‌بینی ادا کند؟

حرکت ما براساس همین برنامه است. میزان رشد ما از فروردین‌ماه تا خردادماه دو برابر شده و افزایش رشد خوبی داشته‌ایم. همچنین برنامه روزانه ما براین اساس است که به عدد مورد نظر وزارت صنعت برسیم.

 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

 

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سایپا
نظر بینندگان
hamed
vote
۱
vote
۱۳۹۵/۰۳/۱۲
دروغ گفتن در این مملکت عادت شده , کنتور که نمی ندازه !
!
!
!