یكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۱ | ۱۳۹۵/۰۳/۱۵
افزاد بی تجربه مغازه قطعات یدکی خودرو دایر نکنند!
۱۱:۳۱ | ۱۳۹۵/۰۳/۱۵
اجاره خودرو
/اختصاصی/درخواست اتحادیه لوازم یدکی خودرو تهران؛

افزاد بی تجربه مغازه قطعات یدکی خودرو دایر نکنند!

پرشین خوردو: عضو هیات مدیره انجمن قطعات یدکی خودرو تهران می گوید از تمام افرادی که خواهان دایر کردن مغازه ای در حوزه فروش قطعات یدکی خودرو هستند امتحان گرفته می شود.

غلامحسن حمزه در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب اظهار داشت: متاسفانه موضوعی که موجب گلایه خود ما از این صنف شده، این است که بسیاری از افرادی که وارد بازار کار در حوزه قطعات یدکی شده اند کمترین تجربه ای در این خصوص ندارند؛ شاید به همین علت باشد که حجم اجناس تقلبی و بی کیفیت در بازار قطعات یدکی زیاد شده است.


وی در همین رابطه ادامه داد: پیش از این قانونی وجود داشت که اگر کسی می خواهد مجوز اتحادیه را بگیرد باید به طور حتم چند سال در این حوزه کاگری کرده باشد اما متاسفانه این قانون لغو شده است و شاهد این هستیم که افزاد بی تجربه وارد این شغل می شوند مه اطلاعات چندانی از قطعات خودرو ندارند.


حمزه بیان کرد: اکنون اگر کسی بخواهد مجوز کسب اتحادبه را بگیرد باید به طور حتم در کلاس های آموزشی این اتحادیه شرکت کند البته طمان این دوره ها در مجموع و به صورت فشرده 200 دقیقه است که به نظر می رسد باید زمان بیشتری برای امورش لحاظ شود.


عضو هیات مدیره اتحادیه لوازم یدکی خودرو بیان کرد: بعد از این دوره آموزشی که اجباری است یک آزمون برگزار می شود و قدر مسلم اگر کسی در آزمون نمره لازم را کسب نکند به طور حتم نمی تواند مجوز اتحادیه را به دست آورد.


وی در پایان ابراز کرد: فعلا تنها کای که می توان انجام داد تا قطعات بی کیفیت و غیر اصلی وارد بازار لوازم یدکی نشوند آموزش و آزمون است گرچه اگر مغازه داری بخواهد از سلامت یک قطعه مطمئن شود با مرجعه به اتحادیه می تواند از کارشناسان خبره و با تجربه بهره مند شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!