چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
چابهار شهر امن صنایع می‌شود
۱۶:۰۲ | ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
اجاره خودرو

چابهار شهر امن صنایع می‌شود

پرشین خودرو: دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه ایجاد قطب سوم خودروسازی در دستور کار منطقه آزاد چابهار قرار دارد، گفت: چابهار به قطب صنایع بزرگ کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، اکبر ترکان گفت: با توجه به برنامه دولت برای توسعه منطقه آزاد چابهار و جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی، ایجاد قطب سوم خودروسازی در این منطقه هنوز در دستور کار بوده و منتفی نشده است.

او افزود: البته خبر جدیدی که در خصوص مذاکره با خودروسازان و به ثمر رسیدن قراردادی باشد، نداریم اما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد تا صنعت خودرو به عنوان یکی از صنایع بزرگ در منطقه آزاد چابهار دارای سهم باشد.

ترکان گفت: استفاده از ظرفیت های اقتصاد دریا، یکی از موضوعات مهمی است که دولت یازدهم به آن مصر است تا با ایجاد صنایع بزرگ و متوسط در خط ساحلی جنوب بتوانیم منطقه چابهار را به ساحل امن سرمایه گذاری‌های صنعتی تبدیل کنیم.

او افزود: با توجه به زیر ساخت‌های انجام شده در چابهار، این امیدواری به‌وجود آمده تا صنایع بزرگ نظیر فولاد، آلومینیوم و خودروسازی به وجود آید و علاوه بر رشد اقتصادی منطقه از مزیت اقتصاد دریا برای صنایع صادراتی استفاده شود.


 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.منبع: اقتصاد نیوز

برچسب ها:
منطقه آزاد
نظر بینندگان
!
!
!