پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
عدم استاندارد گازوئیل خودروهای سنگین
۱۴:۳۳ | ۱۳۹۰/۰۶/۰۵
اجاره خودرو

عدم استاندارد گازوئیل خودروهای سنگین

پرشین خودرو: دبیرکمیته محیط زیست شورای شهر تهران، گفت: با وجود اینکه شورای شهر طرح بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوا را چندی پیش به تصویب رساند تلاشی برای اجرایی شدن این طرح انجام نمی شود.

به گزارش«پرشین خودرو» به نقل از مهر، معصومه ابتکار، با بیان این که شورای شهر بارها تذکرانی به استانداری در خصوص اجرایی شدن طرح جامع کاهش آلودگی هوا داده است، گفت: استانداری اعلام کرده این پیش نویس را در کمیته آلودگی هوا بررسی می کند اما متولی کاهش آلودگی هوا استانداری تهران نیست بلکه سازمان محیط زیست کشور است این در حالی است که تحرکی جدی برای عملیاتی شدن این طرح نداشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه عملیاتی شدن طرح جامع نیاز به عزم دارد، گفت: کنترل آلودگی هوای پایتخت نیاز به اعتبار و پیگیری های کارشناسی و تخصصی دارد که چنین اتفاقی نمی افتد و ما همچنان شاهد بدتر شدن هوای تهران هستیم.

ابتکار با بیان این که شورای شهر دو سال پیش در خصوص کنترل بخارات بنزین در جایگاه های سوخت مصوبه ای داشته تصریح کرد: در این مصوبه دولت ملزم به استاندار سازی بنزین، تجهیز خودروها به کنیسر و جمع آوری بخارات ناشی از بنزین شده بود.

طرح کهاب به نتیجه نرسیده است

وی با تاکید بر ین که شورا به دلیل آن که دولت تکالیف خود را در خصوص استاندارسازی بنزین انجام نداده است جلسات متعددی با وزارت خانه نفت برگزار کرد گفت: این جلسات به طرحی با عنوان "کهاب"منجر شد که تاکنون به نتیجه ای نرسیده است و ما همچنان در جایگاه های سوخت با مشکل بحرانی بودن آلاینده بنزن که بسیار برای سلامتی شهروندان خطرناک است هستیم.

ابتکار با اشاره به این که کیفیت بنزین باید بر اساس استاندارد های یورو 4 باشد گفت: متاسفانه همچنان به این تعهدات عمل نمی شود.

گازوئیل مصرفی خودروهای سنگین استاندارد نیست

دبیر کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه با مشکل آلاینده گوگرد که از گازوئیل ساطع می شود روبرو هستیم گفت: گازوئیل مصرفی اتوبوس های شهر استاندار است اما خودروهای سنگین از گازوئیل غیراستاندار استفاده می کنند.

وی ادامه داد: به دلیل افزایش هزینه گاز اتوبوس هایی که گاز سوز شده بودند در حال تبدیل کردن سوخت خود به گازوئیل هستند که این نوعی بازگشت به عقب است.

ابتکار یاد آور شد: شورا بارها در خواست کرده است که در قیمت های گاز به دلیل سوخت پاک بودن تجدید نظر کند که تاکنون توجهی به آن نشده است.

نظر بینندگان
!
!
!