شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
قطعات غیراستاندارد قاچاق می شود
۱۱:۲۲ | ۱۳۸۹/۰۷/۰۴

قطعات غیراستاندارد قاچاق می شود

پرشین خودرو: مدیرعامل یك شركت قطعه‌ساز خودرو گفت: در ایران الزامی برای حك شدن استاندارد روی قطعات وارداتی خودرو وجود ندارد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، امیر كمالی، در مورد قطعات غیراستاندارد موجود در بازار گفت: این قطعات یا از طریق قاچاق وارد كشور می‌شوند یا توسط تولیدكنندگان غیرمجاز تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

وی ادامه داد: البته به شكل بسیار محدود گاهی پیش می‌آید كه در گمرك یا آزمایشگاه‌های استاندارد هم تبانی‌هایی صورت می‌گیرد كه باعث ورود قطعات غیر استاندارد به بازار می‌شود.

این كارشناس صنعت قطعه بیان كرد: هر قطعه‌ای كه بخواهد در اروپا فروخته شود باید حتما نشان CE را كسب كند، اما در ایران هیچ الزامی برای حك شدن استاندارد روی قطعات وارداتی وجود ندارد كه نشان دهنده كیفیت آن‌ها باشد.

كمالی با شاره به اینكه استاندارد نبودن قطعات ایمنی و فوق ایمنی می‌تواند آثار بسیار ناگوار جانی و مالی در پی داشته باشد، افزود: خریداران باید در مورد خرید قطعه حساسیت بیشتری به خرج دهند.

این فعال صنعت قطعه در پایان به مردم توصیه كرد: مردم در خرید قطعه خودرو حتما با كارشناسان مشورت و سعی كنند قطعه مورد نیاز خود را از فروشندگان مجاز ونمایندگی‌های فروش تهیه كنند تا دچار مشكلات ناشی از خرید قطعات بی‌كیفیت نشوند.

نظر بینندگان
!
!
!