جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
گشایش نخستین نمایشگاه بزرگ خودرویی در پسابرجام
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
اجاره خودرو
نمایشگاه شیراز از امروز شاهد چه اتفاقاتی است؟

گشایش نخستین نمایشگاه بزرگ خودرویی در پسابرجام

پرشین خودرو: امروز پانزدهمین نمایشگاه خودروی شیراز افتتاح می‌شود. این نمایشگاه جزو مهم‌ترین گردهمایی‌های صنایع خودرویی کشور است که هر سال در آن اتفاقات مهمی رخ می‌دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، روزنامه دنیای خودرو نوشت: طبق شواهد ایران‌خودرو امسال پرقدرت ظاهر می‌شود و روی محصولات پژو تاکید بسیار زیادی دارد. خودروبری که در جاده شیراز تردد می‌کرد، پژو 208، 2008، 301، دانگ‌فنگ H30 کراس، سورن توربو و 207آی و سمند را همراه خود داشت. این خودروها جزو محصولاتی هستند که برای نمایشگاه شیراز به صورت قطعی حضور دارند. پیش‌بینی می‌شود در این نمایشگاه نیز از H30 کراس استقبال خوبی شود و اطلاعات دقیق‌تری در مورد قیمت قطعی آن به‌دست آید.

گروه خودروسازی بهمن نیز با محصولات روی خط تولید خود به شیراز می‌آید. برخی شنیده‌ها حاکی است گروه بهمن در این نمایشگاه از برخی محصولات جدید خود رونمایی می‌کند. فاو بسترن B70 یکی از این گزینه‌هاست.

خودروسازان بم نیز با جیلی GC6 به نمایشگاه می‌آیند و احتمال دارد کراس‌اوور جدید جیلی، NL3 در این نمایشگاه رونمایی شود. کرمان‌موتور نیز با محصولات جک و لیفان آمده است و شاید در این دوره لیفان X60 اتوماتیک را به نمایش گذارد. مطمئنا جک S5 اتوماتیک مونتاژی مورد توجه قرار می‌گیرد. زیرا سطح امکانات آن تغییر کرده و برای بسیاری از مشتریان جذاب است.

خودروسازی کارمانیا نیز با محصول BYD S6 به نمایشگاه آمده است و می‌خواهد این خودرو را بهتر به اهالی این شهر و استان معرفی کند. چهار خودرو در طیف رنگ و تودزوی مختلف باعث می‌شود برای بازدیدکنندگان جذاب باشد.

سابقه حضور این شرکت در نمایشگاه‌های گذشته نشان داده است S6 یکی از محصولات محبوب نمایشگاهی به حساب می‌آید.

مدیران‌خودرو هم می‌خواهد چری آریزو5 را به‌عنوان یک سدان جدید با قیمت حدودی 70 میلیون تومان رونمایی کند. البته اولین تست بلند‌مدت این سدان چینی توسط روزنامه «دنیای خودرو» خرداد ماه منتشر شد.

گلرنگ‌موتور‌فامیلی هم در صورت حضور قطعی برنامه رونمایی از هوندا آکورد فیس‌لیفت 2016 را دارد که خودرویی جذاب و در عین حال گران است. این خودرو که از نظر شمایل به یک سدان نزدیک است، با تغییرات جدید هوندا جذابیت جوان‌پسندی را دارد.

با اینکه هوندا به‌عنوان یک برند مطرح در دنیا شناخته می‌شود، ولی به خاطر خدمات و قیمت نه‌چندان خوب و منطقی، این روزها از بازار ایران جا مانده است.

نبود سایپا در نمایشگاه خودروی شیراز می‌تواند نمود زیادی داشته باشد. البته سایپا قصد دارد در نمایشگاه مشهد از رنو ساندرو Stepway و برخی محصولات سیتروئن رونمایی کند. پیش‌بینی می‌شود با توجه به حضور قدرتمند شرکت‌ها در این نمایشگاه، شیراز تا جمعه میزبان میهمان‌های گردشگری باشد که به خودرو علاقه دارند و برای بازدید، به نمایشگاه بین‌المللی شیراز می‌آیند.از سوی دیگر این نمایشگاه یک تفاوت عمده با سال پیش از آن و در کل تمام نمایشگاه‌های سال گذشته دارد.

سال پیش هر چند حضور خودروسازان داخلی در اکثر نمایشگاه پر‌رنگ و پربار بود و در آن از محصولات جدید نیز رونمایی می‌شد؛ اما تمام آنها در سایه تحریم بودند. ولی در حال حاضر ورق برگشته و صنعت خودروی ایران در آستانه پوست‌اندازی وحرکتی دوباره است. از یک سو دو خودروساز بزرگ کشور پس از نهایی شدن قرارداد ایجاد شرکت‌های مشترک با دو خودروساز مطرح فرانسوی، همچنان در حال رایزنی و مذاکره برای نهایی کردن سایر قراردادها با تولیدکنندگانی از کشورهای دیگر هستند.

ضمن اینکه خط تولید خودروهای جدید چینی در قابل جوینت‌ونچر نیز راه افتاده است و در این عرصه نیز شاهد رقابتی تمام‌عیار میان تولیدکنندگان خواهیم بود. اما نکته مهم‌ این است که اولین نمایشگاه خودرویی ایران در دوران

پسا‌برجام می‌تواند در نوع خود سمت‌وسوی بازارها و نیاز و کمبودها را به تمام افراد دخیل در این صنعت نشان دهد. صنعتی که در یک طرف مصرف‌کنندگان قرار دارند و در سوی دیگر مسئولان دولتی مرتبط، تولیدکنندگان بزرگ و کوچک، واردکنندگان و فعالان بازار. اما در کل اولین نمایشگاه خودروی کشور در سال 95 می‌تواند یک پیام روشن به شرکای خارجی که میان آمدن و نیامدن مردد مانده‌اند نیز بدهد و آن اینکه بازار بکر و بزرگ 80 میلیونی ایران حرکت خود را آغاز کرده است و مانند زمان منتظر کسی نمی‌ماند.

 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

 

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!