سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۰:۲۵ | ۱۳۹۵/۰۴/۲۵
خودروسازان «فیس‌لیفت» را تا زمان طراحی پلت‌فرم جدید ادامه دهند
۲۰:۲۵ | ۱۳۹۵/۰۴/۲۵
اجاره خودرو
وزیر صنعت و معدن:

خودروسازان «فیس‌لیفت» را تا زمان طراحی پلت‌فرم جدید ادامه دهند

پرشین خودرو: نعمت زاده گفت: با توجه به اینکه اقدامات اجرایی موثری در خصوص طراحی پلت فرم جدید در دو شرکت خودروسازی صورت نگرفته است لازم است برنامه اجرایی مناسبی در خصوص این موضوع توسط این دو شرکت به وزارت صنعت ارائه شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، سخنگوی شورای سیاستگذاری صنعت خودرو از تحقق بیش از 92 درصدی برنامه تولید خودرو تا پایان خرداد ماه سال جاری خبر داد.

ساسان قربانی در حاشیه نشست شورای سیاستگذاری صنعت خودرو گفت :‌ طی این مدت حدود 265 هزارو 83 دستگاه خودرو خودروی سبک و سنگین تولید شده است . همچنین میزان خودروهای تولیدی از ابتدای سال تا پایان 20 تیرماه رقم 326 هزار و 455 دستگاه خودرو بوده است.

به گفته قربانی این میزان خودروی تولیدی نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود نیم درصد افزایش نشان می دهد.

وی تصریح کرد : در این نشست مقرر شد با توجه به عدم دستیابی به اهداف صادراتی کمیته ویژه ای با حضور شرکتهای خودرو ساز ، قطعه ساز و مسوولین وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت تشکیل و عوامل عدم تحقق برنامه بررسی شود و نیز برنامه جبرانی برای تحقق برنامه تا پایان سال ارائه و در جلسه بعدی شورای سیاستگذاری صنعت خودرو یک برنامه تدوین شده برای جبران عقب ماندگی از برنامه ارائه شود.

به گفته قربانی در ادامه نشست ، گزارش مربوط به تکمیل آزمون های جاده ای ارائه شد و وزیرصنعت ، معدن و تجارت برای رفع موانع پیشرفت کار دستورات لازم را صادر کرد و ضمن تاکید بر اجرای پروژه بر اساس برنامه زمان بندی مصوب اشاره داشت که همه فعالان در صنعت خودرو سهمی از این شرکت داشته باشند و مقرر شد ظرف یکماه ضمن جبران فعالیتهای عقب افتاده گزارشی توسط مدیر عامل آن شرکت مجددا تهیه و به شورا ارسال شود .

قربانی ادامه داد: همچنین بررسی و تعیین اهداف کیفی در دستور کار شورا قرار گرفت و بر اساس برنامه ارائه شده شاخصهای ارزیابی نسبت به سالهای قبل سخت گیرانه تر شده و در این خصوص ضمن تاکید بر فرآیندهای آموزشی به ویژه در خدمات پس از فروش خودروسازان موظف شدند مطابق اهداف کمی و کیفی برنامه اجرایی مربوط به تحقق برنامه را تدوین و اجرا کنند و ارزیابی دوره ای توسط وزارتخانه بر اساس اهداف کیفی تعیین شده صورت گیرد.

بر اساس گفته های سخنگوی شورای سیاستگذاری صنعت خودرو ، وزیر صنعت ،‌ معدن و تجارت همچنین به تحلیل وضعیت صنعت خودرو پرداخت و ضمن اشاره به اهمیت توجه به خواست مشتری اعلام کرد که ما باید در صنعت خودرو به علت بروز نارضایتی ها از سوی مشتریان توجه کنیم و باید یاد بگیریم که به مشتری حق بدهیم ، باید عیوب قطعات مشخص شود وبه قطعه سازان انتقال یابد و شرکتهای خودرو سازی ضمن توجه به نیازهای مشتریان و بهبود کیفیت خودروها نوآوری و خلاقیت را در خودروها اعمال کنند.

قربانی اظهار کرد : نعمت زاده تاکید کرد که در مورد پلت فرم ملی باید جدی تر کار کنیم و برنامه های عملیاتی و جبرانی خود را برای تحقق برنامه درافق 1404 مورد بازنگری و تدوین قرار دهیم.

در این زمینه نعمت زاده اعلام کرد که با توجه به اینکه اقدامات اجرایی موثری در خصوص طراحی پلت فرم جدید در دو شرکت بزرگ خودروسازی صورت نگرفته است لازم است برنامه اقدامات اجرایی در خصوص این موضوع توسط این دو شرکت به صورت جداگانه به وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت ارائه شود ، ضمنا به صورت همزمان تا تحقق این امر شرکتها به تغییر طراحی ظاهری ( فیس لیفت ) خودروهای موجود برای جلب رضایت مشتریان اقدام کنند.

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید. 

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
صنعت خودرو
نظر بینندگان
!
!
!