چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۴۵ | ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
شکایت ادامه‌دار آمریکایی‌ها از فولکس
۱۶:۴۵ | ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
اجاره خودرو

شکایت ادامه‌دار آمریکایی‌ها از فولکس

پرشین خودرو: سه ایالت آمریکا با وجود این‌که در ماه ژوئن به همراه سایر ایالت‌ها با فولکس واگن برای فیصله دادن به تخلفات این خودروساز به توافق رسیده بودند از شکایت‌های جدید علیه این خودروساز آلمانی در ارتباط با فروش خودروهای دیزلی مجهز به نرم‌افزار دستکاری سیستمهای کنترل آلایندگی خبر دادند.

به گزارش «پرشین خودرو»، دادستان کل مریلند در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: جزییات شکایت جدید علیه فولکس واگن را که در آن این خودروساز آلمانی به نقص قوانین محیط زیستی این ایالت متهم شده است اعلام خواهد کرد.

ایالت‌های نیویورک و ماساچوست هم شکایت‌های جداگانه‌ای مربوط به همین موضوع مطرح خواهند کرد.

ایالت نیویورک ماه گذشته اعلام کرده بود که با فولکس واگن به همراه ۴۳ ایالت دیگر از جمله مریلند و ماساچوست برای فیصله دادن به تخلفات فولکس واگن در زمینه آلایندگی خودروهای دیزلی، به توافقی به ارزش ۶۰۳ میلیون دلار رسیده است.

این شکایت‌ها جدیدترین نشانه از این هستند که مشکلات حقوقی ناشی از رسوایی تقلب فولکس واگن در تست‌های آلایندگی دیزلی در آمریکا همچنان ادامه دارد. این خودروساز همچنین با تحقیقات کیفری از سوی وزارت دادگستری آمریکا مواجه است.

فولکس واگن ماه گذشته اعلام کرد: با رگولاتورهای فدرال و ایالتی آمریکا و وکلای ۴۷۵ هزار مالک خودروهای دیزلی دو لیتری به توافقی به ارزش ۱۵.۳ میلیارد دلار رسیده که شامل توافق ۶۰۳ میلیون دلاری با ایالتهای آمریکا بوده است.

دادستان کل ایالت نیویورک ماه گذشته با اشاره به ادامه‌ تحقیقات این ایالت گفته بود: توافق گروهی ایالت‌ها با این خودروساز تاوان فریب دادن مصرف‌کنندگان و آسیبهای محیط زیستی است که این شرکت به بار آورده است.

کمیسیون منابع هوایی کالیفرنیا هفته گذشته طرح فراخوان پیشنهادی از سوی فولکس‌ واگن برای تعمیر خودروهای دیزلی سه لیتری در این ایالت را که به نرم‌افزار دست‌کاری کنترل‌های آلایندگی مجهز هستند را رد و اعلام کرده بود تا ماه دسامبر اطلاعات کافی برای تصمیم‌گیری درباره‌ امکان تعمیر همه خودروهای سه لیتری نخواهد داشت.

اگر اصلاح این خودروها امکان‌پذیر نباشد در این صورت فولکس واگن باید آنها را بازخریداری کند که به معنای افزوده شدن میلیاردها دلار هزینه اضافی است.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت همچنین سرگرم مذاکره با ۶۵۰ واسطه فروش است که از زمان ممنوعیت فروش خودروهای دیزلی آلاینده جدید در سال گذشته، قادر به فروش حدود ۱۲ هزار خودروی دیزلی جدید نبوده اند. این خودروساز با واسطه‌های فروش آمریکایی خود به‌طور مرتب دیدار می‌کند و تاکنون تنها شمار کوچکی از واسطه‌های فروش فولکس واگن در آمریکا از این خودروساز شکایت کردند.

در این بین روزنامه هندلز بلات آلمان به نقل از یک سخنگوی فولکس واگن نوشت: این خودروساز درصدد است با مالکان خودروهای دیزلی کانادایی به توافق مشابهی که در آمریکا برای جبران خسارت مالکان خودروهای دیزلی آلاینده داشته است برسد.

این خودروساز در صورتی که مجبور باشد به توافق مشابهی در کانادا برسد، به دو میلیارد دلار دیگر نیاز خواهد داشت.
منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فولکس
نظر بینندگان
!
!
!