شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
توقیف خودروهای دولتی در ساعات غیراداری
۰۰:۳۸ | ۱۳۹۵/۰۴/۳۱

توقیف خودروهای دولتی در ساعات غیراداری

پرشین خودرو: به گفته سردار مهری رانندگانی که فقط در مواجهه با دوربین سرعت خود را کم می‌کنند، 200هزار تومان جریمه می‌شوند.

به گزارش «پرشین خودرو»، حالا بیش از یکسال است که سردار تقی مهری به عنوان رئیس‌ پلیس راهنمایی و رانندگی کشور مشغول فعالیت است و اگرچه در سال‌های دور جزء فرماندهان لشکر ویژه 25 کربلا محسوب می‌شد و لباسی دیگر از جنس نیروهای مسلح به تن داشت، اما حالا به قول اهالی رسانه، دغدغه‌هایش «دربرگیری» عمومی دارد و همه آحاد جامعه با آن مرتبط هستند.

 

فرماندهان ناجا در توصیف علت انتصاب وی به عنوان رییس پلیس راهنمایی و رانندگی، دانش حرفه‌ای، مهارت‌های خلاقانه و روحیه اجتماعی ایشان را مثال زده‌اند و به همین خاطر، در این مصاحبه، آنگاه که حرف از اجرای قانون به میان می‌آید، صریح و قاطع سخن می‌گوید، لحن فرماندهی دارد و با حرارت استدلال می‌کند و هنگامی که مثال‌هایی از حوادث تلخ و برخی مشکلات می‌زند، آن روحیه اجتماعی صورتش را دگرگون می‌سازد.

باز هم تاکید می‌کند که پلیس راهور در تلاش است در جهت کاهش تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن گام بردارد و نتیجه‌اش را هم مسئولان و مردم به عینه دیده‌اند و حال که در خلال اجرای طرح تابستانه قرار دارند، از همه می‌خواهد همانطور که با دستور فرمانده ناجا دیگر بخش‌های نیروی انتظامی مانند بالگردهای هواناجا هم برای کمک به اجرای هرچه بهتر این طرح و کاهش تلفات و تصادفات رانندگی وارد میدان عمل شده‌اند، آنها نیز به سهم خود و در جایگاه حقیقی و حقوقی‌شان برای بهبود این کارنامه تلاش کنند.

رانندگانی که فقط قبل از دوربین‌های جاده‌ای سرعت کم می‌کنند 200هزار تومان جریمه می‌شوند/ 50درصد کشته‌های حوادث رانندگی در راه بیمارستان یا داخل آن فوت می‌کنند/ پلیس راهور عضو شورای عالی استاندارد نیست!
 

 

با توجه به اهمیت توجه جدی‌تر به تردد ایمن خودروهای عمومی، چه برنامه‌ای برای تحقق آن تدارک دیده‌اید؟

 

درخصوص ناوگان حمل و نقل عمومی و نحوه نظارت بر رفتار رانندگان ناوگان عمومی راهور برنامه‌های مختلفی دارد. در همین رابطه هماهنگی‌های لازم بین پلیس راهور، سازمان راهداری و تعاونی‌های حمل مسافر صورت گرفته تا کنترل بیشتری بر روی عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی صوت بگیرد.

 

به عنوان مثال از سال گذشته تمامی تعاونی‌های مسافربری مکلف به نصب شماره انتظامی اتوبوس به همراه شماره پیامکی 110120 در داخل اتوبوس و در معرض دید مسافران شده‌اند تا مسافرین در صورت مشاهده تخلفات حادثه‌ساز توسط راننده بدون نیاز به بحث و درگیری با او، مراتب را از طریق سامانه پیامکی 110120 به پلیس اطلاع دهند تا پلیس راه در اولین پاسگاه خود راننده متخلف را متوقف نماید.

 

درهمین راستا گشت‌های نامحسوس پلیس نیز با استفاده از مجرب‌رین افسران راهور در سراسر کشور درحال گشت‌زنی و رصد جاده‌ها هستند تا در صورت برخورد با رانندگانی که با رانندگی پرخطر نظم آمد و شد جاده‌ای را برهم می‌زنند، برخوردی قاطع و به موقع داشته باشند.

 

 

در زمینه استفاده از تکنولوژی روز برای کاهش حوادث ترافیکی چه کارهایی صورت گرفته؟

 

مسائل فوق دلیل بر این نمی‌شود که پلیس نقش بازدارندگی خود را از یاد ببرد. به همین دلیل با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی، استفاده از فناوری‌های جدید و روز دنیا را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا سه سال آینده هزار و 888 دوربین ثبت تخلفات رانندگی در جاده های کشور نصب خواهد شد.

البته تعدادی دوربین نیز در گذشته توسط سازمان راهداری و پلیس راهور در جاده‌ها نصب شده است که با احتساب 400 دوربین موجود در جاده‌ها، تعداد دوربین‌های ثبت تخلفات در جاده‌ها طی سه سال آینده به دو هزار دستگاه خواهد رسید.

تاکید ما در زمینه استفاده از فناوری‌های نوین افزایش دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی است. درحال حاضر تعداد 72 دستگاه دوربین در مسیر تهران، قم، اصفهان و ساوه در حال بهره‌برداری است و مسیر اصفهان-شیراز نیز تحت پوشش کامل دوربین‌های ثبت تخلف قرار گرفته است.

تا پایان تیرماه نیز دوربین‌گذاری و عملیاتی‌شدن دوربین‌های مسیر تهران-مشهد و بالعکس نیز به پایان می‌رسد و تا پایان تابستان 95 تعداد دوربین‌های عملیاتی‌شده در سطح جاده‌های کشور از رقم 300 عدد عبور خواهد کرد. اولویت بعدی ما، نصب و راه اندازی دوربین‌های ثبت تخلف در مسیر قزوین به رشت و زنجان است.

رانندگانی که فقط قبل از دوربین‌های جاده‌ای سرعت کم می‌کنند 200هزار تومان جریمه می‌شوند/ 50درصد کشته‌های حوادث رانندگی در راه بیمارستان یا داخل آن فوت می‌کنند/ پلیس راهور عضو شورای عالی استاندارد نیست!
 

 

 

نسل جدید دوربین‌های جاده‌ای از چه زمانی عملیاتی شده یا می‌شوند؟

 

خوشبختانه مشکل استخراج اطلاعات به صورت آفلاین از دوربین‌های جاده‌ای در نسل جدید دوربین‌ها حل شده و دوربین‌های جدید به صورت آنلاین با مرکز کنترل عملیات پلیس راهور و اجرائیات راهور در ارتباطند و سازمان راهداری نیز مکلف به ارسال اطلاعات دوربین‌ها به صورت آنلاین شده است.

البته این دوربین‌ها علاوه بر آنلاین بودن و ثبت اطلاعات در دقیقه که باعث کاهش زمان برای صدور قبض و ارسال آن در کمتر از 24ساعت برای متخلفین شده است، ویژگی‌های دیگری هم دارند.

دیگر ویژگی این دوربین‌ها که تا حد بسیاری می‌تواند مقابل تخلفات را بگیرد، محاسبه سرعت متوسط خودرو هنگام عبور از بین دو دوربین نصب شده در راه است.این دوربین‌ها با محاسبه سرعت متوسط خودروها، رانندگانی که در مواجهه با دوربین در جاده سرعت خود را کم کرده و با عبور از آن با سرعت غیر مجاز رانندگی می کنند را 200هزار تومان جریمه خواهد کرد.

به امید خدا با نصب هزار و 888 دوربین ثبت تخلف در 34 هزار کیلومتر از جاده‌های شریانی کشور، رانندگانی که حتی در مسافتی کوتاه اقدام به تجاوز از سرعت مجاز کنند، جریمه خواهند شد.

 

در خصوص دوربین‌های شهری هم این ویژگی‌ها وجود دارد؟

 

در حال حاضر این امکان برای دوربین‌های ثبت سرعت و تخلف در بزرگراه‌های شهری دیده نشده اما برخی دوربین‌های نصب شده در بزرگراه‌های شهری نیز قابلیت استفاده از این نرم افزار را دارند. البته توجه داشته باشید که کنترل سرعت در شهر و جاده دو موضوع کاملا متفاوت است چراکه راه‌های شهری کوتاه هستند و ممکن است در فواصل کوتاه دوربین‌ها نصب شوند اما در جاده‌های برون شهری به دلیل زیاد بودن فاصله‌ها و اینکه ممکن است در هر چند کیلومتر امکان نصب یک دوربین باشد، استفاده از این ویژگی و فناوری لازم و ضروری است.

 

در عین حال، این دوربین‌ها دو تفاوت دیگر نیز با دوربین‌های نسل قدیم دارند. یکی از این ویژگی‌ها ثبت تخلف عدم حفظ فاصله طولی استاندارد و دیگری امکان تشخیص عدم رعایت فاصله استاندارد عرضی است. یعنی اگر راننده‌ای در جاده بیش از اندازه به خودرویی که در مقابلش در حال تردد است نزدیک شود جریمه خواهد شد. این موضوع در زمینه سبقت از خودروی کناری و عدم رعایت فاصله جانبی نیز صدق می‌کند و متخلفان توسط پلیس جریمه خواهند شد.

 

بر اساس آمارهای پزشکی قانونی در تابستان سال گذشته روزانه 52 نفر درجاده های کشور جان خود را از دست داده‌اند که در مجموع می‌توان گفت در طول سه ماهه دوم سال 94 ، 4هزار و 879نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست داده‌اند.

این تعداد انسان در هزار و 816 فقره تصادف رانندگی جان باخته‌اند. البته نباید از تعداد بالای وسایل نقلیه در کشور نیز غافل شد. در حال حاضر 18میلیون و 500هزار دستگاه خودرو و بیش از 11میلیون موتور سیکلت در کشور در حال ترددند که در مجموع تعداد وسایل نقلیه موتوری درکشور نزدیک به 30 میلیون دستگاه برآورد می‌شود. با این‌حال تعداد تلفات جاده‌ای با توجه به شرایط فرهنگی ما چندان قابل قبول نیست.

رانندگانی که فقط قبل از دوربین‌های جاده‌ای سرعت کم می‌کنند 200هزار تومان جریمه می‌شوند/ 50درصد کشته‌های حوادث رانندگی در راه بیمارستان یا داخل آن فوت می‌کنند/ پلیس راهور عضو شورای عالی استاندارد نیست!
 

بیشتر تصادفات منجر به فوت، چه علتی دارند؟

بر اساس آمارهای سال گذشته 39درصد از تصادفات منجر به فوت به دلیل عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی بوده است. جالب اینکه بیشترین تعداد تصادف‌های رانندگی بین ساعت 16تا 20 رخ داده اند که 25 درصد از تعداد کل تصادفات منجر به فوت را شامل می‌شود.

نکته دیگری که راننده‌های عزیز باید به آن توجه داشته باشند این است که 60درصد از تصادفات منجر به فوت در 30 کیلومتری ورودی به شهرها رخ داده و علت آنهم این است که راننده‌ها در این فاصله با فرض بر اینکه به مقصد رسیده‌اند دقت کمتری به خرج می‌دهند. علاوه بر این تراکم و ترافیک خودرو، موتور‌سیکلت و عابرین در فاصله 30 کیلومتری شهرها بیشتر است و به همین دلیل دقت عمل بیشتری را برای رانندگی می‌طلبد.

همچنین مهمترین علت شکل‌گیری تصادفات رانندگی برون شهری مربوط به خودروهای سواری است که علت 55 درصد از تصادفات بوده‌اند. پس از آن نیز موتورسیکلت‌ها 32درصد و سایر وسایل نقلیه باعث تصادف شده اند. ضمن اینکه 20درصد کشته‌شدگان تصادفات رانندگی در تابستان سال، قبل عابرین پیاده بوده‌اند.

میانگین تعداد کشته‌های تصادفات رانندگی در دنیا به ازای هر 10هزار وسیله نقلیه 7.6 نفر است. این آمار در آسیا 10 نفر به ازای هر ده هزار وسیله نقلیه است و درایران 6 نفر. با اینکه رتبه ایران در مقایسه با آسیا و جهان مناسب است اما در مقایسه با اروپا که به ازای هر 10هزار وسیله نقلیه تنها بین 2 تا 3 نفر کشته می‌شوند، بسیار بالاست.

 

آیا برآوردی از هزینه تصادفات در ایران دارید؟

بر اساس تحقیقاتی که در سال 93توسط مرکز تحقیقات پلیس راهور ناجا و دانشگاه شهید بهشتی انجام گرفت بیش از 6درصد درآمد ناخالص ملی کشور در تصادفات رانندگی به هدر می‌رود. یعنی سالانه بیش از 40 هزار میلیارد تومان تنها به واسطه کشته‌های تصادفات رانندگی به هدر می‌رود و این مبلغ جدای از هزینه‌ای است که معلولین ناشی از تصادفات به کشور تحمیل می‌کنند.

 

موضوع درنظر گرفتن جریمه جایگزین به کجا رسید؟

 

قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در سال 89 به تصویب مجلس شورای