چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۵ | ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
اتوبوس عامل ۱درصد تلفات جاده‌ای
۱۴:۴۵ | ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
اجاره خودرو

اتوبوس عامل ۱درصد تلفات جاده‌ای

پرشین خودرو: رئیس انجمن ایمنی راه‌های کشور با اعلام این‌که بر اساس آمار درسال ۹۳ عامل حدود یک درصد تلفات جانی تصادفات جاده‌ای اتوبوسها بودند بر ضرورت سختگیری پلیس در صدور گواهینامه تاکید کرد و گفت: آماری از میزان سهم اتوبوسها در مرگ و میر ناشی از تصادفات نداریم.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد بخارایی در نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر سهم اتوبوسها در تلفات جانی ناشی از تصادفات رانندگی، اظهار کرد: بر اساس آمار سال 93 حدود 7 دهم درصد از تلفات جانی تصادفات جاده‌ای مربوط به اتوبوسها بوده است، در سال مورد اشاره 115 نفر بر اثر سوانح رانندگی اتوبوسها جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: در سال 93 همچنین عامل 264 نفر (1.6 درصد) از تلفات جانی کامیونها، 152 نفر (9 دهم درصد) تریلی، 156 نفر (9 دهم درصد) کامیونت و 1336 نفر (7.9 درصد) وانتها بوده‌اند.

وی در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم مبنی بر این‌که آمار تلفات جانی سوانح رانندگی اتوبوسها در سال 94 و 95 چگونه بوده است، افزود: آمار سال 94 و امسال را نداریم، اما تلفات جانی ناوگان عمومی در سال 94 در مقایسه با سال 93 حدود 1.3 درصد افزایش یافته است.

رئیس انجمن ایمنی راه‌های کشور در ادامه یکی از عوامل تاثیرگذار در بروز تصادفات جاده‌ای اتوبوسها را عدم سختگیری در صدور گواهینامه دانست و اظهار کرد: پلیس در این زمینه باید سختگیری بیشتری را اعمال کند، ضمن آن‌که در بروز یک سانحه رانندگی عواملی از جمله راننده، وضعیت اقتصاد حمل‌ونقل، وضعیت ناوگان، سیستمهای حمل‌ونقل، مدیریت و... موثر است.

بخارایی با یادآوری این‌که 8 درصد تلفات جانی سوانح رانندگی مربوط به ناوگان حمل‌ونقل عمومی است، گفت: 30 درصد تصادفات ناوگان سنگین به دلیل خواب‌آلودگی روی می‌دهد. 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تصادف
نظر بینندگان
!
!
!