سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۵ | ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
مینی بوس 7متری آماده عرضه به بازار می شود+گزارش مجمع
۱۲:۳۵ | ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
اجاره خودرو
مدیرعامل ایران خودرودیزل:

مینی بوس 7متری آماده عرضه به بازار می شود+گزارش مجمع

پرشین خودرو: مجمع عمومی سالیانه سهامداران شركت ایران‌خودرو دیزل در آخرین روز تیرماه سال 1395 در محل این شركت و با حضور بیش از 70 درصد سهامداران آن برگزار شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، غلامرضا رزازی مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل در گزارشی به سهامداران، كلیاتی درباره شركت، برنامه‌ها، جایگاه ایران‌خودرو دیزل در صنعت، عملكرد آن در سال 94، برنامه‌های آتی و اطلاعاتی درباره شرکت‌های تابعه ارائه کرد.


وی با ابراز خشنودی از اینكه در سال گذشته تركیب سهامداران ایران خودرو دیزل به نفع سهامداران بورس تغییر زیادی داشته و سهم 24 درصدی سهامداران بورسی به 42 درصد افزایش پیدا كرده است این روند رو به رشد را به فال نیك گرفت.

رزازی با اشاره به این موضوع كه در سال 93 مشكلات خاصی گریبانگیر صنعت خودروسازی كشور شده بود و شركت ایران‌خودرو دیزل نیز از این مشكلات مبرا نبود خاطرنشان كرد در آن شرایط شاهد ركود بازار و كاهش نقدینگی بودیم و شوك دیگری كه به شركت وارد شد محدودیت‌هایی بود كه سیستم بانكی با آن مواجه شده بود و سرانجام این مشكلات، روند تولید و عرضه محصولات را با مشكل مواجه كرد.

 

وی افزود: این روند تا حد زیادی در سال 94 متوقف و شركت موفق شد در سه‌ماهه پایان سال، رشد 50 درصدی تولید را تجربه كند.

مدیرعامل شركت ایران ‌خودرو دیزل همچنین تاكید كرد مشكلات ایجاد شده در اثر تحریم‌ها ما را مجبور به اتخاذ رویكرد طراحی و ساخت محصولات جدید و همچنین انتخاب همكاران و شركای جدید تجاری كرد كه این روند در سال‌های 93 و 94 پیگیری شد و در آغاز سال 95 شاهد تركیب محصولات كاملی در سبد محصولات شركت ایران خودرو دیزل بودیم و رویكرد شركت در زمینه داخلی‌سازی محصولات باعث شد تا مواردی همچون تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی، كمترین تأثیر را بر روی شركت بگذارد.

 

رزازی با اشاره به این موضوع كه شركت ایران‌خودرو دیزل می‌تواند ادعا كند كه در زمینه محصولات بازار خودروهای تجاری و مسافری دارای تنوع كامل محصولات است و توانایی تأمین كامل بازار در زمینه تمامی محصولات را دارد، تاكید كرد كه این شركت با همكاری شركای خارجی خود این روند را در سال جاری نیز به‌پیش خواهد برد.

 

 

وی افزود: امسال نیز با سبد محصولات متنوع توانسته‌ایم در زمینه كامیونت سهم بازار مناسبی را برای خود در میان رقبا به دست آوریم و در همین راستا قراردادهایی برای كامیون، كامیون كشنده و دیگر محصولات با شرکت‌های خارجی در دستور كار داریم. پروژه‌ی اتوبوس‌های شهری 12 و 15 و 18 متری، با طراحی داخلی، نمونه‌سازی شده و در حال تولید و شماره‌گذاری و تحویل به بازار است. محصول اتوبوس بین‌شهری نیز با استفاده از قوای محركه شركت بنز و ZF در حال طراحی و نهایی‌سازی است. همچنین در بخش ون و مینی‌بوس، استقبال خوبی در بازار از این محصولات شده و محصول جدید مینی‌بوس با طول 7 متر نیز، نمونه‌سازی شده و در مراحل نهایی كار برای عرضه به بازار است.

مدیرعامل شركت ایران خودرو دیزل خاطرنشان كرد: محصولات آمبولانس و پیكاپ تولید مشترك ایران خودرو دیزل با همكاران خارجی و وانت آریسان با همكاری شركت ایران‌خودرو با تیراژ بالا آماده تولید و ارائه به بازار است كه تولید این محصولات و رسیدن به این دستاوردها، نشان از تعامل بالای شركت ایران خودرو دیزل با سایر شرکت‌ها از جمله شركت‌های خارجی به عنوان رویكرد اصلی این شركت است.

 

مهندس رزازی با اشاره به وضعیت اقتصادی كشور در سال‌های گذشته، از افزایش سهم بازار این شركت از 15.58 درصد در سال 93 به 18 درصد در سال 94 خبر داد كه ادامه این روند افزایشی برای سال جاری نیز با پیش‌بینی تولید 5 هزار دستگاه، در دستور كار قرار دارد.

 

وی در ادامه تصریح كرد: در سال گذشته علیرغم ركود بازار قراردادهای خوبی با شرکت‌های داخلی همچون سازمان شهرداری‌ها، سازمان‌های اتوبوسرانی، وزارت بهداشت و دیگر ارگان‌ها داشتیم و برنده شدن در مناقصه‌هایی همچون فروش اتوبوس و دیگر محصولات و همچنین انعقاد قراردادهای طرح نوسازی ناوگان‌ حمل و نقل كشوری و طرح نوسازی وزارت راه می‌تواند تأثیر زیادی بر روی وضعیت شركت داشته و در این خصوص افق روشنی را برای ادامه مسیر پیش‌بینی می‌كنیم.

 

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل همچنین با اشاره به بخش صادرات این شركت به رشد خوب صادرات محصولات شركت اشاره داشته و محصولات ایران‌خودرو دیزل را از نظر كیفی در سطح خوب استانداردهای بین‌المللی دانستند كه برنامه مدونی برای بهبود هرچه بهتر محصولات تهیه ‌شده كه این روند روبه‌رشد باعث ارتقاء دو برابری رضایت‌مندی مشتریان نسبت به سال گذشته شده است.

 

وی با اشاره به توافق نهایی، با شركت ایران‌خودرو دیزل با شركت مرسدس بنز برای ایجاد دو شركت مشترك درزمینه‌های فروش و خدمات پس از فروش محصولات، خاطرنشان كردند كه مذاكرات قراردادی درحال انجام و قرار است همکاری‌ها به‌زودی آغاز شود كه گام بلندی درزمینه قراردادهای خارجی شركت به حساب می‌آید.

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل در پایان با یادآوری روند رو به رشد قیمت سهام شركت از ابتدای سال تا به امروز كه به بیش از 18 درصد رسیده با اشاره به خبر خوش معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارائی‌های شركت، از افزایش قریب‌الوقوع در حدود 101 درصدی سرمایه سهامداران خبر داده و آن را به دریافت تایید‌های لازم ازمراجع ذیربط و برگزاری مجمع فوق‌العاده دیگری در آینده نزدیك منوط دانست و ابراز امیدواری كرد كه این روند رو به رشد برای سهامداران در سال 95 با توسعه همكاری‌های خارجی و افزایش رویكرد داخلی سازی محصولات ادامه داشته و تضمین كننده درآمدزایی، توسعه محصولات و رشد اقتصادی هرچه بیشتر و بدست آوردن جایگاه واقعی شركت ایران خودرو دیزل باشد.

 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!