شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۹:۳۲ | ۱۳۹۵/۰۵/۰۹
چرا فراخوان در ایران معنی ندارد؟
۱۹:۳۲ | ۱۳۹۵/۰۵/۰۹
اجاره خودرو

چرا فراخوان در ایران معنی ندارد؟

پرشین خودرو: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی می گوید: خودروسازان و واردکنندگان خودرو به دلیل انحصاری بودن بازار، الزام و اعتقادی به فراخوان برای حل عیب احتمالی خودروهای تولید و عرضه شده از سوی خود ندارند.

به گزارش «پرشین خودرو»، امرالله امینی اظهار کرد: فرهنگ فراخوان و حل عیب رایگان خودروهای عرضه شده از سوی خودروسازان مطرح در جهان حاصل رقابتی بودن بازار خودرو در این کشورها است.

وی با بیان اینکه خودروسازان بزرگ جهان رقابت شدید و تنگاتنگی با یکدیگر برای کسب بازار و فروش محصولاتشان دارند، خاطرنشان کرد: به دلیل همین رقابت است که این شرکتها در صورت بروز کوچک‌ترین عیب در خودروهای تولیدی خود به سرعت خودروهای معیوب در سراسر جهان را برای حل عیب فراخوان می‌کنند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: درواقع فرهنگ فراخوان نشان‌دهنده الزام و پایبندی خودروسازان جهان به تضمین کیفیت و کارکرد صحیح خودرویی است که به مشتریان فروخته‌اند و از این طریق برای خود کسب اعتبار می‌کنند.

وی افزود:‌ اما در ایران به دلیل انحصاری و غیر رقابتی بودن بازار خودرو، نه خودروسازان و نه واردکنندگان خودرو تعهد لازم را نسبت به کارکرد صحیح و حل عیب خودروهای فروخته از سوی خود ندارند.

امینی با بیان اینکه تا زمانی‌که بازار خودروی ایران انحصاری است نباید امیدی به ایجاد فرهنگ اقداماتی همچون فراخوان خودروهای معیوب را داشت، تصریح کرد: در صورت از بین بردن انحصار از بازار خودروی ایران هم خودروسازان و هم واردکنندگان خودرو برای کسب سهم بیشتر از بازار مجبور به ارائه خدمات مناسب به مصرف‌کنندگان خواهند بود.

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
کیومرث
vote
۰
vote
۱۳۹۵/۰۵/۱۰
شتر را گفتند : چرا گردنت كجه ؟ گفت : كجام راسته ! کجای صنعت خودروی ایران شبیه دیگران نقاط جهان است؟؟ خودرو ساز داخلی که محصولش را تا سه برابر قیمت جهانی میفروشداما از منفجر شدن محصولاتش در خیابان خم به ابرو نمی آورد. شرکت های وارد کننده هم که هیچ تعهدی در قبال مشتری احساس نمیکنند. شرکت نگین خودرو وارد کننده رنو نزدیک به یکسال قبل از مشتریانش پول گرفته ولی برای تحویل امروز و فردا میکند. صحبت از فراخوان در این مملکت خییییییلی زوده.
!
!
!