شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۲:۱۶ | ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
سهم 28 درصدی واژگونی در تصادفات
۲۲:۱۶ | ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
اجاره خودرو

سهم 28 درصدی واژگونی در تصادفات

پرشین خودرو: رئیس پلیس راه کشور گفت: 38 درصد از حوادث رانندگی مربوط به واژگونی خودروهاسن که خستگی و خواب آلودگی رانندگان یکی از مهمترین دلایل وقوع آن است.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ محمد حسین حمیدی در مراسم تکریم روسای پلیس راه‌های شمال و جنوب سیستان و بلوچستان، افزود: کشور ما با داشتن بیش از 30 هزار کیلومتر راه، جزء کشورهایی محسوب می شود که بیشترین حجم تردد ناوگان حمل مسافر و بار از مسیر جاده‌ای را دارد.

وی افزود: از سال 1384 با اصلاح قوانین و هم افزایی دستگاه های مرتبط با حوزه جاده‌ها، روند کاهش حوادث رانندگی آغاز شد و تعداد تلفات جاده ای در سال 94 به 16 هزار نفر کاهش پیدا کرد.

حمیدی به استفاده از امکانات نرم افزاری و پایش‌های تصویری در کنترل محورها اشاره کرد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده در آینده نزدیک، حدود 1800 دوربین در نقاط حادثه خیز محورهای سراسر کشور نصب خواهد شد.

رئیس پلیس راه کشور تصریح کرد: با بکارگیری سامانه‌های نظارتی لحظه‌ای و استفاده از نرم افزارهای مدرن، 95 و 96 سال تحول پلیس راه در حوزه نظارت و پایش های تصویری خواهد بود.

وی راه کاهش تصادفات جاده ای را به حداقل رساندن تخلفات رانندگی خواند و گفت: تلاش کرده ایم که با افزایش سطح آموزش رانندگان و توجه به اقدامات فرهنگی و به کارگیری ظرفیت صدا و سیما و سایر اصحاب رسانه، میزان تخلفات رانندگان را کاهش دهیم.

حمیدی در ادامه سخنان خود به کاهش میزان تلفات جاده ای در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت:با اجرای طرح ابتکاری امنیت و آرامش در سطح محورهای استان، ما شاهد کاهش حوادث جاده ای در سطح محورها هستیم که این اقدام بسیار ارزشمند می باشد.

سرهنگ حمیدی با اشاره به اینکه حدود 38 درصد حوادث رانندگی اتفاق افتاده در سطح محورهای کشور مربوط به واژگونی است، خاطرنشان کرد:نبود توقفگاه های بین راهی، یکی از آسیب هایی می باشد که با رفع آن می توانیم از حوادث رانندگی که منشاءخستگی و خواب آلودگی دارند جلوگیری کنیم.

با حرکت آفندی ،شاخص های امنیتی رشد صعودی داشته است

در ادامه این جلسه ،سردار"حسین رحیمی" فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به مدیریت جهادی و حرکت آفندی در مبارزه با جرایم و آسیب ها در این استان ، امنیت مطلوب استان را که همه دستگاه ها در تأمین آن مشارکت داشته اند،محصول مدیریت جهادی، وحدت ،همدلی و اخوت بین مسئولان ذیربط خواند و گفت: با این همدلی،استان در تمام شاخص های امنیتی رشد صعودی داشته است و مردم از نتایج این اقدامات بهره مند هستند.

وی افزود: پلیس استان در حوزه پیشگیری از جرم، کشف مواد مخدر، کشف جرایم و پلیس سایبر ،در رتبه های برتر کشور قرار دارد که این موفقیت ها در سایه همدلی و تلاش های شبانه روزی همکاران در سراسر استان تحقق پیدا کرده است.

سردار رحیمی تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان عل رغم اینکه پهناورترین استان کشور است ولی در عین حال کمترین بهره را از بزرگراه ها و آزادراه ها دارد که مسئولان باید برای رفع این مشکل پیگیری های لازم را انجام دهند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در بخش پایانی سخنان خود، توجه به نگاه فرهنگی را از دغدغه های پلیس خواند و خاطرنشان کرد:در حوزه تغییر نگاه مردم به پلیس راه و راهور، اقدامات فرهنگی را آغاز کرده ایم و با آموزش کارکنان، بر اجرای مأموریت ها، توأم با مهربانی و رأفت اسلامی تأکید داریم.

در این مراسم از سرهنگ ایوب شرافتی فرمانده قرارگاه پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان و سرهنگ محمدرضا کورسی فرمانده قرارگاه پلیس راه جنوب این استان تقدیر شد اما فرمانده جدیدی معرفی نشد.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تصادفات
نظر بینندگان
!
!
!