جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۳:۴۸ | ۱۳۹۵/۰۵/۲۹
چوپان هم راننده است!
۰۳:۴۸ | ۱۳۹۵/۰۵/۲۹
اجاره خودرو
رییس پلیس راه استان کرمانشاه:

چوپان هم راننده است!

پرشین خودرو: رییس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: چوپانان در بند ۵۶ ماده یک آیین نامه راهنمایی و رانندگی «راننده» محسوب می‌شوند.

به گزارش «پرشین خودرو»، رییس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: چوپانان در بند 56 ماده یک آیین نامه راهنمایی و رانندگی «راننده» محسوب می‌شوند.

سرهنگ فضل‌الله شیری اظهار کرد: بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد عدم آموزش کافی و اطلاع از مقررات راهنمایی و رانندگی در وقوع حوادث ترافیکی در راه‌های روستایی نقش مهمی دارد

شیری افزود: در روستاها مخاطبان و اقشار خاصی کاربر جاده هستند که نسبت به دریافت آموزش‌های فرهنگ ترافیک متناسب با نوع بهره‌برداری خود از جاده‌ها نیاز دارند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه افزود: به عنوان مثال چوپانان در بند 56 ماده یک آیین نامه راهنمایی و رانندگی راننده محسوب می شوند و با توجه به آن در مواد 98 و 210 وظایف و تکالیفی در خصوص چگونگی جابجایی ایمن و بی‌خطر احشام در جاده‌ها برای آنان تعین شده است.

سرهنگ شیری اظهار کرد: چوپانان ممکن است در هنگام وقوع حوادث رانندگی مربوط به احشام به استناد مواد مذکور مقصر شناخته شوند و این در حالیست که قبل از گرفتاری آموزش‌های لازم را دریافت نکرده‌اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پلیس راه استان در نظر دارد در قالب یک برنامه مدون با جلب نظر و همکاری ادارات دخیل در این امر و نیز کارشناسان و خبرگان این مقوله، آموزش فرهنگ ترافیک را به منظور کاهش حوادث و برقراری انضباط ترافیکی در روستاها و راه‌های روستایی استان در دستور کار جدی خود قرار دهد.

وی افزود: این طرح آموزش عابران، دانش آموزان، کشاورزان، رانندگان تراکتور، وانت‌بار، موتورسیکلت و حتی دست فروشان صیفی‌جات حاشیه راه را نیز در برمی‌گیرد.


 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پلیس
نظر بینندگان
!
!
!