جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۴۵ | ۱۳۹۵/۰۵/۲۹
راه‌اندازی کالج خودرو در البرز
۱۸:۴۵ | ۱۳۹۵/۰۵/۲۹
اجاره خودرو

راه‌اندازی کالج خودرو در البرز

پرشین خودرو: رئیس مرکز پژوهش‌های صنعتی و معدنی کشور از راه اندازی اولین کالج خودرویی کشور در منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سیامک حجت در جلسه انعقاد تفاهم نامه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز و مرکز پژوهش‌های صنعتی و معدنی در زمینه صنایع خودرو که در سازمان صنعت و معدن البرز برگزار شد، اظهارکرد: انعقاد این تفاهم نامه ظرفیت خالی و مشکلات ساختاری مراکز تولید خودرو را رفع می‌کند و با توجه به مشکلات و کیفیت پایین خودروهای مونتاژی، این مرکز پژوهش‌ها می‌تواند ضعف‌های موجود را جبران کند.
وی افزود: براساس مفاد این تفاهم‌نامه یک کالج خودرو در این استان راه اندازی می‌شود که می‌توان از ظرفیت‌های آن در حوزه طراحی شاسی خودرو، طراحی بدنه، داخل خودرو، طراحی و ارتقاء نیروی محرکه، جلوبندی، آموزش و تولید کامپوزیت و کربن فایبر، آموزش حرفه ای اتومبیلرانی از پایه، موزه خودرو و موتور سیکلت، آتلیه عکاسی صنعتی و به روز رسانی خودروهای موجود بهره مند شد.
این مسئول بیان کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده این مرکز در منطقه ویژه اقتصادی پیام پذیرای افراد در حال تحصیل و فارغ التحصیل رشته‌های مرتبط با خودروسازی و علاقه‌مندان به این حوزه خواهد شد و آن‌ها می‌توانند با ثبت نام در این کالج از آموزش‌های تخصصی این مرکز بهره مند شوند.
حجت در ادامه از زمان شروع فعالیت این کالج سخن به میان آورد و گفت: در صورت عدم مشکل جذب دانشجو برای ترم بهار انجام می‌شود.
وی با اشاره به ایجاد شهر خودرو که در کشورهای پیشرفته وجود داشته و ایران فاقد آن است، گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان البرز در حوزه خودروسازی و قطعه‌سازی، پیگیری لازم برای ایجاد این شهر در البرز انجام می‌شود.
رئیس مرکز پژوهش‌های صنعتی و معدنی از ایجاد پیست تست خودرو در منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز خبر داد و افزود: این مرکز برای نخستین بار در کشور در منطقه ویژه پیام راه اندازی می‌شود.

 

 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بازار خودرو
نظر بینندگان
!
!
!