یكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۳۱ | ۱۳۹۰/۰۶/۱۴
مراکز معاینه فنی از انحصار خارج شود
۱۵:۳۱ | ۱۳۹۰/۰۶/۱۴
اجاره خودرو

مراکز معاینه فنی از انحصار خارج شود

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، گفت: تعداد مراکز معاینه فنی در تهران کافی نیست و باید این مراکز از حالت انحصاری خارج شوند و بخش خصوصی بیش از پیش در این عرصه فعال شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، مرتضی طلایی در مراسم رونمایی از گواهینامه آزمایشگاه معتمد محیط‌زیست و آغاز معاینه فنی سرویس مدارس با بیان این مطلب اظهار کرد: وقتی همچنان با ترافیک و تصادفات بسیار زیاد مواجه هستیم این سوال مطرح می‌شود که مسئولان تا چه حد به این موضوع اهمیت می‌دهند و برای رفع مشکلات آستین بالا زده‌اند‌؟ هیچ کجای دنیا مانند کشور ما سالانه چندین هزار کشته در تصادفات رانندگی ندارد، ولی معلوم نیست که کجا و چه زمانی باید به این موضوعات به عنوان مساله اصلی نگاه کنیم.

وی ادامه داد : من به عنوان یک شهروند این حس را ندارم که برای حل این موضوع اراده‌ای آن‌طور که باید و شاید وجود دارد . همه برای تصادفات و سوانح و کشته شده‌ها و مجروحین تصادفات رانندگی افسوس می‌خوریم و آه می‌کشیم اما هنوز همت جدی نکرده‌ایم و فرهنگ صحیح ترافیک در جامعه نهادینه نشده است.

طلایی با تاکید براینکه متاسفانه در فرهنگ جامعه نیز هنوز حساسیت نسبت به این موضوع ایجاد نشده است گفت: هرکس باید از خود شروع کند و توپ را در زمین دیگری نیاندازد.

وی با بیان اینکه متاسفانه خودروهای داخلی نیز از استاندارد‌های لازم برخورداری نیستند گفت: ما اگر بخواهیم استاندارد‌ها رعایت شود باید هر سال معاینه فنی را در مورد خودروها اعمال کنیم چرا که خودروهای ساخت داخل ما از همان ماه اول نیاز به معاینه فنی دارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران تصریح کرد: اگر فرهنگ تولید و استاندارد ما درست و قابل قبول بود، اگر جان و مال مردم و امنیت آن ها مورد توجه قرار داشت و تولیدات ما انسان محور بود‌، دیگر شاهد تولید خودروهایی نبودیم که غیر استاندارد از کارخانه بیرون می‌آیند و باک یا موتورشان آتش می‌گیرد.

وی ادامه داد: چرا ما نمی‌توانیم خودروهایی با استاندارد یورو 5 تولید کنیم. چون اراده این کار را نداریم و به همین دلیل خودروهایی تولید می‌شود که از همان ماه اول نیاز معاینه فنی دارند.

طلایی با بیان اینکه آمار نشان از آن درد که در بین کشته شده‌های حوادث رانندگی بالغ بر 5 هزار نفر کودک بوده‌اند گفت: خودروهای داخلی ما کدام یک تمامی اصول ایمنی را دارند؟ و یا از سوی دیگر چرا بستن کمربند در صندلی عقب هنوز نهادینه نشده؟ همه این‌ها با عزم و تلاش جدی و همه جانبه قابل رفع است.

عضو شورای شهر تهران در ادامه گفت: تعداد مراکز معاینه فنی در تهران کافی نیست و باید این مراکز از حالت انحصاری خارج شوند و بخش خصوصی بیش از پیش در این عرصه فعال شود.

وی با تاکید براینکه باید تمامی سرویس مدارس از ایمنی کامل برخوردار باشند و راننده‌ها نیز صلاحیت لازم را داشته باشند گفت: از خانواده‌ها می‌خواهیم جان و سلامتی خود را به خطر نیاندازند و فرزندانشان را به سرویس‌های مورد تایید بسپارند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!