پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۷ | ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
توقیف بنز با سرعت 208 کیلومتر در جاده
۱۳:۲۷ | ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
اجاره خودرو

توقیف بنز با سرعت 208 کیلومتر در جاده

پرشین خودرو: فرمانده پلیس‌راه کشور از کشته شدن 148 نفر در حوادث ترافیکی تعطیلات عید فطر خبر داد و گفت: در این ایام سه هزار و 226 خودرو به علت مرتکب شدن دو تخلف حادثه‌ساز به صورت همزمان توقیف شدند.

به گزارش«پرشین خودرو»، سرهنگ محمدرضا مهماندار، در نشست خبری اظهار داشت: در طرح تابستانی پلیس که از ابتدای تیر‌ماه آغاز شد 478 هزار و 384 راننده به علت عدم استفاده از کمربند ایمنی سرنشینان عقب خودرو جریمه و بیش از یک میلیون و 300 هزار راننده نیز تذکر دریافت کردند. این در حالیست که در این مدت 65 هزار و 395 خودرو و 59 هزار و 226 موتورسیکلت به علت ارتکاب همزمان 2 تخلف حادثه‌ساز در جاده‌های کشور توقیف شدند. در همین مدت 5 هزار و 78 گواهینامه نیز از سوی پلیس توقیف شد.

وی با اشاره به جریمه 3 هزار و 815 راننده که 50 کیلومتر بیش از حد مجاز سرعت داشتند تاکید کرد: همچنین 636 هزار و 727 خودرو که کمتر از 50 کیلومتر از حد مجاز سرعت داشتند نیز جریمه شدند.

وی با اعلام وقوع بیشترین تصادفات کشور در ساعت 16 تا 20 تا 32 درصد تصریح کرد: همچنین 25 درصد تصادفات بین ساعت 12 تا 16، 16 درصد 8 صبح تا 12 ظهر و 16 درصد بین ساعت 20 تا 24 رخ داده است.

توقیف خودرو بنز با سرعت 208 کیلومتر

فرمانده پلیس راه کشور از توقیف یک دستگاه خودرو بنز با سرعت 208 کیلومتر خبر داد و گفت: این خودرو که در اتوبان اصفهان - شیراز در حال تردد بود از سوی ماموران شناسایی و علاوه بر دریافت نمره منفی خودرویش نیز توقیف شد. همچنین یک دستگاه اتوبوس که در همین مسیر در حال تردد بود با سرعت 193 کیلومتر شناسایی و توقیف شد.

توقیف بیش از 3 هزار خودرو در تعطیلات عید فطر

سرهنگ مهماندار از توقیف 3 هزار و 226 خودرو به علت مرتکب شدن 2 تخلف حادثه ساز به صورت همزمان در ایام تعطیلات عید فطر خبرداد و گفت: در این مدت 2 هزار و 37 موتورسیکلت و 192 گواهینامه نیز ضبط شد. همچنین 18 هزار و 800 خودرو به علت نبستن کمبرند توسط سرنشینان عقب جریمه و 66 هزار و 413 نفر نیز تذکر دریافت کردند. در این مدت 20 هزار قبض جریمه به دلیل انحراف به چپ و سرقت غیرمجاز صادر شد.

وی با بیان اینکه در هر ساعت به طور متوسط 45 دستگاه خودرو در جاده‌های کشور توقیف شد، اظهار داشت: در تعطیلات عید فطر این تعداد خودرو از یک ساعت تا 72 ساعت توقیف بودند این در حالیست که 700 هزار نمره مفنی نیز به رانندگان متخلف داده شد.

استفاده از دوربین‌های نظارتی برای جریمه خودروهای متخلف

فرمانده پلیس‌راه کشور بر استفاده از دوربین‌های نظارتی برای جریمه خودروهای مختلف تاکید کرد: پلیس با استفاده از دوربین‌های نظارتی که در محورهای پرتردد قرار دارد رانندگانی که اقدام به تخلفات حادثه‌ساز یا سبقت می‌کردند را شناسایی و برای آنها قبض جریمه و نمره منفی صادر کرد. در طول تعطیلات عید فطر 2 هزار راننده از این طریق اعمال قانون شدند.

وی با اعلام وقوع بیشترین حوادث رانندگی همزمان با برگشت مسافران گفت: در دور برگشت مسافران به علت کاهش صبر و حوصله و خستگی با افزایش حوادث ترافیکی روبه رو هستیم. از رانندگان می‌خواهیم هنگام برگشت نیز توصیه‌های ایمنی را در نظر گرفته و با صبر و حوصله بیشتری رانندگی کنند.

148 کشته در تعطیلات عید فطر

وی با اعلام مرگ148 نفر در حوادث رانندگی تعطیلات عید فطر گفت: طی روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 74 تصادف منجر به فوت در جاده‌های کشور رخ داد که بر اثر آن 148 نفر کشته شدند. همچنین 456 تصادف منجر به جرح در کشور رخ داد که 769 نفر مجروح شدند.

کنترل وسایل نقلیه عمومی

مهماندار با بیان کنترل حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس‌ها اظهار داشت: کنترل حمل و نقل عمومی اولویت پلیس است و با تخلفات آنها برخورد می‌کند. استفاده از کمربند ایمنی توسط تمامی سرنشینان اتومبیل اجباری است و ماموران موظف‌اند از تردد اتوبوس‌های فاقد کمربند ایمنی جلوگیری کنند. همچنین بازرسان نامحسوس در اتوبوس‌ها حضور دارند و بر کار رانندگان نظارت می‌کنند.

وی با اشاره به ممنوعیت رانندگی رانندگان دارای گواهینامه ب 1 موقت در سال اول گفت: رانندگانی که رانندگان ب 1 موقت دارند در سال اول اجازه تردد در جاده‌ها را ندارند و در صورتی که اقدام به تردد در جاده کنند گواهینامه آنها باطل می‌شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!