دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۴۸ | ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
انصراف فولکس از شکایت علیه کره
۱۵:۴۸ | ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
اجاره خودرو

انصراف فولکس از شکایت علیه کره

پرشین خودرو: فولکس واگن تصمیم گرفت از کره جنوبی بابت ممنوعیت فروش مدلهای این شرکت و جریمه ای که صادر کرده است، شکایت نکند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، سخنگوی واحد کره جنوبی فولکس واگن اظهار کرد فولکس واگن به جای پیگیری یک پروسه حقوقی طولانی، تلاش خواهد کرد مجوز مدلهایی که فروش آنها ممنوع شده است را دریافت کند و فروش آنها را به سرعت ازسربگیرد.

دولت کره جنوبی ماه گذشته مجوز ۸۰ مدل از خودروهای برند فولکس واگن، آئودی و بنتلی را به دلیل گواهی‌های ساختگی سطح آلایندگی و نویز لغو و این گروه خودروسازی را ۱۷.۸ میلیارد وون (۱۶ میلیون دلار) جریمه کرد.

در آن زمان فولکس واگن این حکم را بسیار سخت گیرانه توصیف کرده و اعلام کرده بود علیه آن اعتراض می کند.

دادستانهای کره ای همچنین یکی از مدیران واحد کره جنوبی فولکس واگن را در راستای تحقیقات از رسوایی آلایندگی این شرکت دستگیر کردند. از زمانی که فولکس واگن در سپتامبر سال ۲۰۱۵ اعتراف کرد در تستهای آلایندگی دیزلی آمریکا تقلب کرده و حداکثر ۱۱ میلیون خودرو در سراسر جهان به نرم افزار غیرقانونی دستکاری در سیستم کنترل آلایندگی مجهز هستند، با اقدامات حقوقی در آمریکا، آلمان، کره جنوبی و سایر کشورها مواجه شده است.

فروش فولکس واگن در کره جنوبی بدنبال افشای تقلب این خودروساز در تست آلایندگی دیزلی، در فاصله ژانویه تا ژوییه امسال، ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده و به ۱۲ هزار و ۸۸۸ دستگاه رسیده است در حالیکه سال گذشته ۱۷ درصد جهش داشت.

بر اساس گزارش رویترز، واحد کره جنوبی نیسان علیه ادعاهای وزارت محیط زیست که این خودروساز را به تقلب در سیستم آلایندگی شاسی بلند دیزلی قشقایی متهم کرده، یک شکایت تنظیم کرده است.

 

 

 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

 

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فولکس واگن
نظر بینندگان
!
!
!