سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۹:۲۶ | ۱۳۹۵/۰۶/۱۲
توقف تولید «پراید» و «تیبا» مشکل  ساز است
۱۹:۲۶ | ۱۳۹۵/۰۶/۱۲
مدیرعامل اسبق سایپا:

توقف تولید «پراید» و «تیبا» مشکل ساز است

پرشین خودرو: مدیر عامل سابق سایپا با اعلام اینکه تولید محصولات جدید سیتروئن زمان بر است، گفت:تولید پراید و تیبا به تدریج متوقف خواهد شد تا آسیبی به قطعه سازان وارد نشود.

به گزارش «پرشین خودرو»، اوایل مرداد ماه امسال بود که فرانسوی‌ها برای دومین بار در سال جاری توانستند قرارداد جدیدی را با خودروسازان ایرانی منعقد کنند، هر چند انعقاد این قراردادها از سوی برخی از کارشناسان مورد انتقاد قرارگرفت اما موافقان آن معتقد بودند این قراردادها نتایج خوبی را برای صنعت خودروی کشور خواهد داشت. اما تجربه ناموفق همکاری شراکت با فرانسوی‌ها و بد عهدی آنها در اجرای تعهدات تحقق این نتایج مثبت را با ابهاماتی همراه کرده است.

در قرارداد جدید سایپا با سیتروئن سرمایه گذاری 300 میلیون یورویی (330 میلیون دلاری) برای توسعه و تولید 3 مدل سیتروئن از طریق یک سرمایه گذاری مشترک هدف گذاری شده است.

بر اساس این توافق که تا پایان سال جاری میلادی نهایی خواهد شد، سیتروئن و شریک ایرانی‌اش اولین مدل از 3 مدل جدید سیتروئن را در سال 2018 تولید خواهد کرد. مدیرعامل سایپا هم در توضیح این قرارداد گفته که محصولات تولیدی شرکت سایپای کاشان شامل «تیبا2» و «پراید» طی 5 سال آینده با خودروهای مشترک تولید شده جایگزین می‌شوند.

سعید مدنی مدیرعامل سابق سایپا در ارتباط با این قرارداد و توقف تولید تیبا2 به ارائه توضیحاتی پرداخت و با اشاره به اینکه هرزمان که صحبت به ورود و خروج یک محصول می‌شود باید بازده دو تا سه سال را در نظر بگیرید، اظهارداشت: در حال حاضر ظرفیت تولید تیبا افزایش یافته تا به تدریج جایگزین پراید شده و خط تولید آن متوقف شود. البته ظرفیت تیبا هم به مرور کاهش یافته و محصول جدید دیگری جایگزین آن خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تولید محصول جدید سیتروئن زمان می برد و به این زودی جایگزین تیبا 2 نخواهد شد، گفت: تا خط تولید ایجاد و توسعه محصول انجام شود دو تا سه سال زمان می برد و داستان‌های خودش را دارد.

مدنی افزود: امروز منحنی تولید پراید رو به نزول و منحنی تیبا رو به صعود است و به تدریج با گذشت زمان پایین و متوقف خواهد شد.

مدیرعامل سابق سایپا با اعلام اینکه باید به تدریج برای خطوط پراید مشتری پیدا کنی، تصریح کرد: در این مسیر باید حواسمان به قطعه سازان داخلی هم باشد چراکه اگر خط تولید پراید یک مرتبه متوقف شود قطعه سازان با مشکلات متعددی روبه رو خواهند شد به این دلیل باید از طریق انتقال خطوط مونتاژ فکر قطعه‌سازان داخلی هم باشیم. 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.


منبع: تسنیم

نظر بینندگان
!
!
!