چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۸ | ۱۳۹۰/۰۶/۲۱
عوارض سه برابری آزادراه تهران - قم
۱۴:۳۸ | ۱۳۹۰/۰۶/۲۱
اجاره خودرو

عوارض سه برابری آزادراه تهران - قم

پرشین خودرو: معاون وزیر راه و شهرسازی از 3 برابر شدن مبلغ عوارض آزادراه تهران-قم براساس جدیدترین تصمیم دولت خبر داد.

به گزارش«پرشین خودرو» به نقل از مهر، احمد صادقی، با اعلام این خبر که عوارض آزادراه تهران - قم با افزایش روبه رو شده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی از حدود 3 ماه پیش پیشنهادی به دولت مبنی بر افزایش عوارض آزادراه تهران- قم ارایه کرد که این پیشنهاد به تازگی به تصویب رسیده است.

وی درباره میزان افزایش عوارض این آزادراه، اظهار داشت: عوارض خودروهای سواری به مبلغ 300 تومان، وانت و مینی‌ بوس به 500 تومان و اتوبوس به یکهزار تومان افزایش پیدا کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره علت افزایش 3 برابری عوارض این آزادراه افزود: این آزادراه از سوی دولت ساخته شده است و به همین دلیل عوارض 100 تومانی برای خودروهای سواری تعیین شده بود اما سال‌ها از ساخت آن می‌گذرد و نیاز به نگهداری، آسفالت، خط کشی، تعویض علایم و گاردریل دارد و باید هرچه زودتر تعویض شود.

صادقی با بیان اینکه از محل بودجه عمومی، اعتباری به آزادراه‌ها تعلق نمی‌گیرد، بیان کرد: به تازگی آزادراه‌ها از سوی بخش خصوصی ساخته و نگهداری می‌شوند که همین امر موجب افزایش عوارض آزادراه‌ها می‌شود.

وی با اعلام اینکه در همین راستا باید عوارض آزادراه تهران -قم هم افزایش پیدا می‌کرد، افزود: درمدتی هم که عوارض این آزادراه با افزایش روبرو شده است تغییری در میزان ترددها نبوده و به دلیل تعطیلات با افزایش تعداد عبور و مرور هم مواجه بوده‌ایم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه آزادراه درباره احتمال افزایش عوارض دیگر آزادراه‌های کشور، گفت: در حال حاضر افزایش قیمتی در عوارض دیگر آزادراه‌ها در دستور کار نیست.

صادقی درباره استقبال از آزادراه تهران- پردیس هم گفت: در تعطیلات اخیر در یک روز بیش از 48 هزار عبور وسیله نقلیه در این آزادراه به ثبت رسیده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!