جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۱۶ | ۱۳۹۵/۰۸/۰۴
ممنوعیت تردد خودروهای کاربراتوری در محدوده زوج و فرد
۱۰:۱۶ | ۱۳۹۵/۰۸/۰۴
اجاره خودرو
رئیس پلیس راهور پایتخت خبر داد:

ممنوعیت تردد خودروهای کاربراتوری در محدوده زوج و فرد

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح ترافیکی کاهش از ابتدای آبان ماه جاری گفت: براساس قانون، خودروهای کاربراتوری اجازه تردد در محدوده ترافیکی زوج و فرد شهر تهران را ندارند.

به گزارش «پرشین خودرو»، «مرحله دوم طرح کاهش مبنی بر جریمه 500 هزار ریالی ورود و تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در محدوده ترافیکی زوج و فرد شهر تهران از ابتدای آبان ماه آغاز شده است.»

در مرحله دوم طرح ترافیکی کاهش، جریمه برای تخلف ورود خودروها به محدوده ترافیکی زوج و فرد براساس «شماره پلاک خودرو و نداشتن معاینه فنی» اعمال می شود.

سردار سیدتیمور حسینی روز سه شنبه به ایرنا گفت: ورود و تردد خودروهای کاربراتوری در محدوده ترافیکی زوج و فرد حتی با داشتن معاینه فنی نیز ممنوع است.

وی اظهار کرد: برهمین اساس برای ورود و تردد خودروهای کاربراتوری(حتی با تاییدیه معاینه فنی) در محدوده ترافیکی زوج و فرد اعمال قانون شده و 500 هزار ریال جریمه می شوند.

سردار حسینی با بیان اینکه مراکز معاینه فنی تهران نباید برای خودروهای کاربراتوری برگه فنی صادر کنند، تصریح کرد: تردد خودروهای کاربراتوری دارای معاینه فنی(اخذ معاینه فنی از مراکز خارج تهران) نیز ممنوع بوده و خودروهای متخلف جریمه می شوند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با تاکید بر جریمه 500 هزار ریالی ورود خودروهای کاربراتوری به محدوده ترافیکی زوج و فرد پایتخت، افزود: دراین زمینه دستورالعملی مبنی بر توقیف خودروهای کاربراتوری برای تردد در محدوده ترافیکی زوج و فرد شهر تهران صادر نشده و خودروهای متخلف تنها 500 هزار ریال جریمه می شوند.

* مراکز معاینه فنی تهران برای خودروهای کاربراتوری تاییدیه فنی صادر می کنند

برغم اعلام صریح رئیس پلیس راهور پایتخت مبنی براینکه مراکز معاینه فنی تهران نباید برای خودروهای کاربراتوری تاییدیه فنی صادر کنند، مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران بزرگ از نبود منع قانونی برای صدور تاییدیه فنی برای این قبیل از خودروها خبر داد.

سیدنواب حسینی منش در همین زمینه گفت: هیچ منع قانونی در زمینه صدور برگه معاینه فنی خودروهای کاربراتوری وجود ندارد و براساس قانون این خودروها حدود مجاز مشخصی دارند که با خودروهای انژکتوری متفاوت است.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال براساس قانون حدود مجاز مشخص در شاخص هیدروکربن HC برای خودروهای انژکتوری 400 پی پی ام و برای خودروهای کاربراتوری 250پی پی ام است.

وی با تأکید بر اینکه با اجرای طرح ترافیکی کاهش مصوب شورای عالی ترافیک، خودروهای کاربراتوری اجازه تردد در محدوده زوج و فرد را ندارند.

حسینی منش تاکید کرد: البته این بند از مصوبه امسال و بنا به مصلحت پلیس راهور اجرایی نمی شود و خودروهای انژکتوری و کاربراتوری که تأییدیه فنی داشته باشند، مجاز به تردد در محدوده زوج و فرد کلانشهرها از جمله تهران هستند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تأکید کرد: ممنوعیت تردد خودروهای کاربراتوری در محدوده ترافیکی زوج و فرد(براساس طرح کاهش) از سال آینده اجرایی خواهد شد.

مرحله نخست طرح ترافیکی کاهش (کاهش آلودگی هوای شهر) پس از کش و قوس های فراوان در نهایت به تصویب شورای عالی ترافیک رسید و با ابلاغ وزارت کشور، اجرای آن از نیمه شهریورماه در پایتخت آغاز شد.

«مرحله دوم این طرح نیز از ابتدای مهر با جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی آغاز شد که با گذشت چند روز با اعلام پلیس راهور تهران بزرگ برای دادن مهلت دوباره به شهروندان به منظور اخذ برگه معاینه فنی معتبر، به صورت موقت متوقف شد.»

با اجرای مرحله دوم طرح ترافیکی کاهش، تخلف ورود خودروهای فاقد معاینه فنی به محدوده زوج و فرد از طریق دوربین های نظارتی ثبت و ضمن ارسال پیامک جریمه برای مالک خودرو، 500 هزار ریال جریمه نیز برای خودرو اعمال می شود.

مالکان خودروها می توانند با مراجعه به سامانه سیمفا(http://symfa.moi.ir) و وارد کردن شماره پلاک و شماره شناسایی خودرو (VIN) از معتبر بودن برگه معاینه فنی خودروی خود اطمینان حاصل کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
زوج و فردپلیس
نظر بینندگان
سیامک
vote
۰
vote
۱۳۹۵/۰۸/۰۴
کنترل فقر با دوربین
!
!
!