شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
از عملکرد برخی قطعه سازان راضی نیستیم!
۱۱:۱۴ | ۱۳۹۵/۰۸/۰۴
/اختصای/دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی مطرح کرد:

از عملکرد برخی قطعه سازان راضی نیستیم!

پرشین خودرو: کیفیت خودرو به عوامل زیادی از جمله توان خرید مردم و نقدینگی موجود در صنعت خودرو وقطعه سازی بستگی دارد.

آرش محبی نژاد دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو، در گفت وگو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب گفت: قطعه سازان ایرانی توانایی ساخت قطعه برای صادرات را دارند و اگر خودروسازی از ایشان قطعه با کیفیت طلب کند بی شک این توان را نیز دارند.

وی ادامه داد: از زمان تولید تندر90 تا کنون هیچکدام از خریداران این خودرو از بی کیفیت بودن قطعات آن گلایه نکرده اند و این قطعات را همین قطعه ساز ایرانی تولید کرده است.

محبی نژاد یکی از دلایل بروز مشکل در کیفیت خودروها را در کاهش توان خرید مردم دانست و افزود: ما در مورد روی قیمت گذاری دستوری منتقدان بسیاری داریم اما باید عرض کنم اگر قیمت گذاری دستوری نبود مردم توان خریدشان باز هم کاهش پیدا می کرد.

وی تنها راه حل رفع موانع تولید خودروی با کیفیت را ایجاد رونق در بازار و بالا بردن توان مردم و نقدینگی ایشان دانست و گفت: برای افزایش نقدینگی مردم تنها راه افزایش درآمد روزانه ایشان نیست بلکه راه های بسیاری از جمله کارت های اعتباری، پول مجازی و فروش با اقساط ارزان نیز می تواند این مشکل را مرتفع سازد.


دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی خودرو در مورد نسبت توان خرید مردم با افزایش کیفیت خودروهای ساخت داخل اظهار داشت: بنده عقیده دارم هر چه توان خرید مردم بالاتر رود خودروساز را مجبور خواهد کرد تا تولیداتی با کیفیت بهتر به بازار عرضه کند.

وی خاطرنشان کرد: تمام زنجیره تولید خودرو به هم وابسته هستند و شما مطمئن باشید که از رشد کیفی تولیدات خودروساز ها، صنعت قطعه سازی ما هم رشد خواهد کرد زیرا رشد نقدینگی در این 2 صنعت می تواند باعث افزایش کیفیت قطعات نیز می شود.

محبی نژاد با اشاره با انتقاد از برخی قطعه سازان و فعالان صنعت خودرو که بر اصول پای بند نبوده و به کیفی سازی متعهد نیستند، گفت: به هیچ عنوان از این دسته که محدود نیز هستند حمایت نمی کنیم و ما هم از قطعه سازی که به عمد کیفیت محصول خود را کاهش می دهد راضی نبوده و انتقاد می کنیم.

 

 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو»telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

 

نظر بینندگان
!
!
!