چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۷ | ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
 120 دستگاه گریدر به شهرداری ها واگذارمی شود
۱۴:۴۷ | ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
اجاره خودرو

120 دستگاه گریدر به شهرداری ها واگذارمی شود

پرشین خودرو: معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از واگذاری 120 دستگاه گریدر( شیب‌ساز به ماشین تسطیح جاده اطلاق می‌شود )به شهرداری های واجد شرایط کمتر از یکصد هزار نفر جمعیت طی سال جاری خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو» از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اسد معانی گفت : قرارداد تولید 120 دستگاه گریدر که اعتبار آن از محل بودجه سال 94 تامین شد، دی ماه سال گذشته با شرکت سنگین ماشین ایستا منعقد شد.

وی افزود: 50 درصد قیمت هر گریدر به صورت یارانه دولتی پرداخت می شود و 50 درصد مابقی را شهرداری ها باید تامین کنند.

معانی یادآوری کرد: نخستین مرحله از تحویل این 120 دستگاه به شهرداری ها، بهار سال جاری انجام شد.

معانی اضافه کرد: طی روزهای اخیر با تلاش های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور حواله مابقی گریدرها صادر و تحویل شهرداری های واجد شرایط شد. وی افزود: این ماشین آلات در راستای کمک به انجام فعالیت های عمرانی شهرداری های کمتر از یکصد هزار نفر جمعیت و با توجه به نظرسنجی های صورت گرفته از شهرداری ها در سال گذشته و مطابق اعلام درخواست های آنها از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور واگذار شد.

** خرید دو هزار دستگاه واگن مترو

مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری وحومه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: تامین و خرید دو هزار دستگاه واگن مترو قرار است با سرمایه گذاری دو میلیارد یورویی از طریق برگزاری مناقصه بین المللی و با استفاده از تسهیلات مالی خارجی به گونه ای اجرا شود که به تقویت توان ساخت داخل و انتقال فناوری به کشور منجر شود.

حسین رجب صلاحی افزود: پیشنهاد وزارت کشور برای تامین دو هزار دستگاه واگن برای خطوط متروی تهران و سایرکلان شهرها در جلسه اول شهریور شورای اقتصاد، که به ریاست معاون اول رئیس جمهوری تشکیل شد، به تصویب رسید که مقرر شد تامین این تعداد واگن با حداکثر استفاده از توانمندی های ساخت داخل انجام شود.

وی با بیان اینکه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ( ایدرو) در روند تامین این دوهزار واگن، در قالب مدیریت طرح با وزارت کشور همکاری خواهد کرد، گفت: طی دو ماه اخیر اقدامات مختلفی برای فراهم شدن زمینه اجرای این طرح انجام شده که اخذ مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر برگزاری مناقصه بین المللی، تهیه پیش نویس اولیه قرارداد مدیریت طرح( MC) با ایدرو و برگزاری جلسات متعدد در خصوص شرایط قرارداد از جمله این اقدامات بود.

رجب صلاحی، تعیین تعداد واگن مورد نیاز خطوط و مشخص کردن برش استانی، تعیین مشخصات فنی اولیه واگن های مورد نیاز خطوط و تحویل آنها به ایدرو برای دقیق اطلاعات و تشکیل کمیته فنی با حضور مهندسان مشاور مجرب در حوزه حمل و نقل ریلی را از دیگر اقدامات انجام شده ذکرکرد.

وی افزود: انتخاب مشاور داخلی ذی صلاح و همچنین مشاور بین المللی برای تهیه اسناد مناقصه بین المللی در حال پی گیری است.

رجب صلاحی همچنین با اشاره به اینکه در تامین دو هزار دستگاه واگن مترو قرار است از توان سازندگان و شرکت های داخلی هم بهره برده شود تا زمینه انتقال فناوری این بخش به داخل هم صورت گیرد، گفت: به این منظور از شرکت های داخلی بازدیدهایی به عمل آمد تا توانایی آنها در این زمینه ارزیابی شود.

وی افزود: همچنین در حال پیگیری تعیین ردیف اعتباری ریالی مورد نیاز پروژه توسط سازمان برنامه و بودجه، تهیه اسناد مناقصه مربوط به هریک از بسته های ناوگان و همکاری با ایدرو به منظور نهایی کردن مدل دستیابی به دانش طراحی و افزایش سهم ساخت داخل هستیم.

این مسئول سازمان شهرداری و دهیاری ها از فعال شدن یک تیم تخصصی در حوزه فاینانس برای انجام اقدامات لازم در زمینه تامین تعدادی از واگن ها با استفاده از اعتبارات فاینانس خبر داد.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!