سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
ISQI در اتاق انتظار برای آغاز بازرسی استاندارد خودروهای گازسوز
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
اجاره خودرو
/اختصاصی/مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطرح کرد:

ISQI در اتاق انتظار برای آغاز بازرسی استاندارد خودروهای گازسوز

پرشین خودرو: برای بازرسی فنی خودروهای گاز سوز از لحاظ فنی آماده بوده و فقط در انتظار ابلاغ دستور هستیم.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، یکی از مشکلات صنعت خودرو طی سال های گذشته مربوط به خودروهای گازسوز و انفجار کپسول این خودروها بوده است. در ماه های گذشته تصاویر منتشر شده از انفجار چند خودرو در صفحات مجازی باز هم این مسئله که خودروهای دو گانه سوز ایمن هستند یا خیر را بر سر زبان ها انداخت.

برخی از کارشناسان بر این عقیده هستند که این خودروها در صورتی که توسط کارخانه گاز سوز شده باشند مشکل ایمنی ندارند و در صورتی که در کارگاه های بی نام و نشان این مهم اتفاق افتاده باشد احتمال خطر را چندین برابر می کند.

البته در این میان افرادی نیز نظرشان این است که نبود نظارت بر گاز سوز کردن خودروها و بررسی نشدن مجدد این خودروها و کپسول آن توسط شرکت های مسوول، مشکل انفجار و خطر این خودروها را به وجود آورده است.

در کشور ما شرکت ها و ساز مان های ریز و درشت بسیاری بر صنعت خودرو و استاندارد قطعات آن نظارت می کنند اما؛ بحث خودروهای گاز سوز با سایر خودروها متفاوت است زیرا حتی خود شرکت های سازنده این خودروها نیز برای تعمیر و تجهیز خودروهای گازسوز مشکل دارند و مثلا در ایران خودرو تنها یک نمایندگی قدرت تعمیر و تعویض قطعات مربوط به خودروهای گاز سوز را دارد!

یکی از شرکت هایی به صورت روزانه خودروهای ایرانی را چک می کند، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران است که بصورت ماهانه با بررسی کیفیت خودروهای و خدمات ایشان، ستاره داده یا ستاره ای را پس می گیرد.
این شرکت قرار بود در بحث بازدید خودروهای گاز سوز ورود کند اما گویی این اتفاق با چالش یا مشکلی رو به رو شده است.
 

 

اشکان گلپایگانی مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در مورد چرایی به سرانجام نرسیدن نظارت مجموعه خود بر خودروهای گازسوز و CNG گفت: ما بارها اعلام کرده ایم که از نظر فنی هیچ مشکلی برای ورود به بحث خودروهای CNGسوز نداریم.

وی ادامه داد: برخی بروکراسی های اداری جلوی این اتفاق را گرفته است و شرکت ها و موسساتی در این راه وجود دارند که باید برای وقوع این اتفاق رضایت داده و هماهنگی های لازم را انجام دهند.

گلپایگانی تاکید کرد: بر اساس اطلاعاتی که به دست ما رسیده است، استارت این تفویض اختیار خورده است البته با یک محدوده کوچک، کار در حال پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: به محض ابلاغ، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از لحاظ فنی آمادگی دارد تا کار را در دست بگیرد.
 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو»telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

نظر بینندگان
!
!
!