سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
شماره‌گذاری موتورسیکلت‌ها منوط به رعایت کامل مقررات استاندارد است
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
اجاره خودرو
معاون عمرانی وزیر کشور تاکید کرد

شماره‌گذاری موتورسیکلت‌ها منوط به رعایت کامل مقررات استاندارد است

پرشین خودرو: معاون عمرانی وزیر کشور با تاکید بر لزوم رعایت استانداردها در تولید موتورسیکلت‌ها گفت: شماره‌گذاری موتورسیکلت‌ها بی‌تردید منوط به رعایت کامل مقررات استاندارد است.

به گزارش «پرشین خودرو»،هوشنگ خندان‌دل در حاشیه جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه دو موضوع نحوه مقابله با موتورسیکلت‌سواران متخلف و معاینه فنی در قالب سیستم یکپارچه ایجاد شده و به دنبال آن اجرای طرح LEZ در دستور کار شورا قرار داشت.

وی با تاکید بر اینکه باید نسبت به این وسیله نقلیه شاهد تشدید اعمال قانون باشیم، افزود: در مورد موتورسیکلت‌سواران بر تشدید اعمال قانون توسط پلیس راهنمایی و رانندگی تاکید شد و نحوه شماره‌گذاری و تولید موتورسیکلت‌ها که در گذشته تصویب شده بود، مورد تاکید قرار گرفت.

معاون عمرانی وزیر کشور اضافه کرد: شماره‌گذاری موتورسیکلت‌ها بی‌تردید منوط به رعایت کامل مقررات استاندارد است که در این جلسه نیز درخواست شد توسط سازمان استاندارد بر نحوه اعمال دقیق این مقررات نظارت کاملی انجام شود.

خندان‌دل به موضوع آموزش و ارتقای فرهنگ در خصوص استفاده از موتورسیکلت‌ها به عنوان یکی دیگر از مباحث مورد تاکید جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور اشاره کرد و افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی نیز پیشنهاداتی در خصوص نحوه آموزش‌های ارائه شده داشت که با مجموعه پیشنهادات موافقت شد.

وی به اجرایی شدن سیستم یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) اشاره کرد و افزود: مراکز معاینه فنی در شبکه یکپارچه معاینه فنی به صورت مکانیزه و بدون مداخله انسانی تست‌های لازم را بر روی وسایل نقلیه انجام می‌دهند. کلیه این مراکز به دوربین‌های پلاک خوان مجهز هستند و اطلاعات خودروها پس از انتقال به سامانه‌های وزارت کشور بر روی سرورهای پلیس راهنمایی و رانندگی نیز می‌نشیند.

معاون عمرانی وزیر کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر بر خلاف گذشته که داشتن برگه معاینه فنی منوط به داشتن یک گواهی بود، اما امروز داشتن معاینه فنی تنها منوط به وجود اطلاعات خودرو در سامانه یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) است. این معاینه فنی در سطوح مختلف ارائه می‌شود. بی‌تردید این سیستم تحول موثری بوده که مراحل تکمیلی آن نیز به زودی انجام خواهد شد.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
موتورسیکلت‌ها
نظر بینندگان
!
!
!