پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
پلاک خودروهای سیاسی ملی شد
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
اجاره خودرو

پلاک خودروهای سیاسی ملی شد

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی از ملی شدن پلاک خودروهای سیاسی خبرداد؛ بدین ترتیب که این خودروها دارای 2 پلاک با رنگ زمینه آبی خواهند بود.

به گزارش «پرشین خودرو»،سردار تقی مهری روز چهارشنبه در حاشیه دومین نشست فصلی پلیس راهور ناجا و رونمایی از پلاک های سیاسی افزود: سفارتخانه ها به ویژه مسئولان دیپلمات، 2 پلاک با رنگ زمینه آبی را دارا خواهند بود که حرف D (دی ) مربوط به سفارتخانه ها و حرف S (اس) مربوط به نشانه خودروهای سرویس سفارتخانه ها و نمایندگان برای خدمات اداری است.

پلاک های جدید خودروهای دیپلماتیک سفارتخانه ها و نمایندگی های بین المللی سیاسی که دارای مشخصه های نوینی است 16 اسفند ماه سال گذشته رونمایی شد. سرهنگ احمد رستمی، معاون فنی و مهندسی وقت پلیس راهور نیروی انتظامی در این مراسم گفته بود که حدود 23 هزار دستگاه خودرو سیاسی و سرویس شماره گذاری شده پلاک قدیم موجود است.


سردار مهری در مراسم امروز اظهار کرد: پلاک های جدید برای ساماندهی تمام دستگاه هایی که دارای پلاک هستند طراحی شده است تا پلاک این خودروها به صورت ملی تعریف شوند.
وی خاطرنشان کرد: تمام خودروهایی که در کشور تردد می کنند حتی خودروهای نیروهای مسلح صاحب پلاک ملی می شوند که این اقدام در حال انجام است و در این راستا اولین یگانی که در این زمینه گام برداشته است ،نیروی انتظامی است.
مهری اضافه کرد: فونت این پلاک ها با فونت پلاک ملی همخوانی دارد و با هدف یکسان سازی پلاک های سیاسی، دیپلمات، شخصی و عمومی انجام شده است؛ ضمن اینکه به تدریج به سمت ساماندهی پلاک هایی می رویم تا بتوانیم در رفت و آمدها و تردد آنها به صورت سیستمی به کنترل آنها بپردازیم.

**قانون جدید اخذ گواهینامه رانندگی برای مشمولان
رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی در رابطه با قانون جدید اخذ گواهینامه رانندگی برای مشمولان سربازی گفت: قانون جدیدی که امسال تصویب شد، مربوط به افرادی است که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت نیستند اما می توانند برای اخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی اقدام کنند.
وی اضافه کرد: دستورالعمل اجرایی آن در دست ابلاغ است و به زودی اعلام می شود اما جزئیاتی در مورد مشمولان غائب و فراری وجود دارد که نیازمند دستورالعمل اجرایی است.
به گفته وی این دستورالعمل در حال تدوین و درسال جاری اجرایی می شود.

** برگه معاینه فنی خودرو الزامی است
رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: تمام وسائل نقلیه خودرو و موتورسیکلت باید دارای برگه معاینه فنی باشند؛ براین اساس مراکز ویژه معانیه فنی موتورسیکلت که تجهیزات آنها آماده باشد؛ برگه معاینه فنی موتورسیلکت ها را صادر می کنند البته مراکز معاینه فنی خودرو، موتورسیکلت را نیز معاینه فنی می کنند.
به گفته مهری داشتن برگه معاینه فنی برابر قانون الزامی است و با افرادی که این برگه را ندارند، برابر قانون برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به شناسایی نقاط حادثه خیز در سال های گذشته توسط پلیس و با همکاری سازمان راهداری، گفت: با بهره گیری از تجهیزات جی پی اس، محدوده نقاط حادثه خیز شناسایی و همچنان در حال شناسایی است.


مهری ادامه داد: در زمان حاضر 2 هزار نقطه حادثه ساز در درون شهرها و سه هزار و 400 نقطه در خارج از شهرها(برون شهری) شناسایی شده است؛ البته این عدد در گذشته هشت هزار نقطه بود که با همکاری شهرداری و وزارت راه ، این نقاط با آشکار سازی و نصب علایم، تجهیزات و سرعت کاه ها، کاهش یافت.
دومین همایش فصلی پلیس راهور ناجا امروز ، چهارشنبه با حضور فرماندهان پلیس راهنمایی و رانندگی و راه استان ها در محل ستاد کل پلیس راهنمایی و رانندگی برگزار شد.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!