سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
5 ستاره ایمنی بر سینه افسانه تمام نشدنی تویوتا+تصاویر
۱۱:۳۷ | ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
اجاره خودرو
/گزارش اختصاصی/

5 ستاره ایمنی بر سینه افسانه تمام نشدنی تویوتا+تصاویر

پرشین خودرو: گروه جهان

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، تویوتا لندکروزر سری 70 که به معنی واقعی کلمه یک افسانه تمام نشدنی است، همانطور که می‌دانید پیرو سیاست‌های شرکت سازنده، در بیشتر نقاط جهان توقف تولید شده است، اما یک کشور آن هم "استرالیا" وجود دارد که به خاطر موقعیت ژئوپلیتیک خود، همچنان علاقه بسیار زیادی به تولید تویوتا لندکروزر سری 70 دارد.

حال این تویوتا که فعلا مختص بازار استرالیاست، در جدیدترین دوره از آزمون‌های ایمنی استرالیا تحت عنوان ANCAP شرکت کرده و موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی از این سازمان شده است.

خودروی تویوتا لندکروزر سری 70، برای بازار استرالیا در دو مدل شاسی بلند 76 و وانت 79 تولید می‌شود که هر دوی آنان به پیشرانه‌های 4.5 لیتری توربودیزل مجهز شده‌ است، اما برای کاربرد آن در زمان حال یکسری تقویت و بروزرسانی‌ها از جمله انژکتورهای پاشش مستقیم اصلاح شده، فیلترهای هوای بهتر و در نهایت اطلاعات بروزرسانی شده ECU موتور دیده می‌شود که موجب شده استانداردهای آلایندگی این موتور دهه هشتادی به یورو5 هم برسد.

حال این خودروی به شدت بروزرسانی شده برخلاف ظاهر گول زننده، در آخرین آزمون‌های سازمان ایمنی ANCAP موفق به دریافت نمره 35.75 از مجموع نمره 37 شده است که این یعنی برچسب زدن 5 ستاره ایمنی بر سینه تویوتا لندکروزر سری 70 وانت.

البته ناگفته نماند که تنها بخشی از 5 ستاره ایمنی تویوتا لندکروزر سری 70 بخاطر شاسی و استحکامات آن بوده است، چون بخش بزرگ‌تری از آن به خاطر سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم کمک ترمز، سیستم کروز کنترل، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، کیسه‌های هوای ایمنی راننده و سرنشین جلو، ایربگ‌های زانویی، سیستم کنترل کشش و سیستم کمک حرکتی در سربالایی‌ها بوده تا این خودروی دهه هشتادی همچنان سرحال به نظر برسد. 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو»telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

برچسب ها:
تویوتا
عکس های مرتبط
تویوتا لندکروز
تویوتا لندکروز
تویوتا لندکروز
تویوتا لندکروز
تویوتا لندکروز
تویوتا لندکروز
تویوتا لندکروز
تویوتا لندکروز
نظر بینندگان
!
!
!