چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۰:۰۰ | ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
ناوگان مورد نیاز اربعین را تامین می کنیم
۱۰:۰۰ | ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
اجاره خودرو
رییس اتحادیه شرکت های تعاونی مسافری کشور

ناوگان مورد نیاز اربعین را تامین می کنیم

پرشین خودرو: رییس اتحادیه شرکت های تعاونی مسافری کشور با اشاره به افزایش سفر زائران اربعین حسینی به کربلا گفت: برای تسهیل تردد زائران حسینی به پایانه های مرزی در ایام اربعین حسینی تمام ناوگان حمل و نقل عمومی را بسیج می کنیم.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمدرضا عامری روز یکشنبه افزود: اتحادیه شرکت های تعاونی مسافری، ناوگان مورد نیاز همه زائران حسینی از سراسر کشور را تامین خواهد کرد تا مشکلی در این زمینه برای عزاداران عازم کربلای معلی نداشته باشیم.

وی با اشاره به آغاز فروش بلیت اتوبوس های مسافری برای اربعین حسینی یادآور شد: با توجه به یک سر خالی بودن اتوبوس ها قرار است برای جبران بخشی از هزینه های رانندگان قیمت بلیت در این ایام به دو برابر افزایش یابد، زیرا در برگشت اتوبوس ها مسافری ندارند و برای انتقال زائران باید در اسرع وقت به مبدا خود برگردد.

رییس اتحادیه شرکت های تعاونی مسافری کشور با بیان اینکه فروش بلیت های ایام اربعین حسینی از 20 آبان ماه آغاز می شود، تصریح کرد: از تمام زائران حسینی درخواست داریم به منظور کاهش ترافیک و تسهیل تردد تنها به پایانه های مرزی خود که برای آنها مشخص شده است، سفر کنند.

عامری با بیان اینکه در طول سال تامین امنیت تمام مسافران برای ما اهمیت زیادی دارد، اظهارداشت: ناوگان حمل و نقل عمومی کشور بدون معاینه فنی اجازه حرکت ندارند و تامین امنیت زائران در ایام اربعین حسینی نیز از اولویت های اصلی ما است.

پیش از این محمدجواد عطرچیان دبیر حمل ‌و نقل ستاد اربعین و مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل ‌و نقل بین‌المللی از تقسیم ‌بندی استانی برای ورود و خروج زائران اربعین حسینی از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه خبر داده و گفته بود: براساس مصوبه ستاد اربعین تمام زائران فقط می‌توانند از مرزهای ثبت شده در ویزای خود خارج و یا به کشور وارد شوند.

«در راستای برقراری نظم در تردد و رفاه حال زائران اربعین حسینی براساس مصوبه ستاد اربعین تمام زائران استان‌های شمال و شمال غرب باید از مرز مهران، استان‌های مرکزی و شمال شرقی از مرز شلمچه و چزابه و استان‌های جنوبی و جنوب شرق از مرز شلمچه عبور کنند.»

به گفته وی، براساس مصوبه ابلاغی ستاد اربعین به تمام استان‌ها، زائران در زمان برگشت نیز باید از مرزهای زمان رفت خود به کشور بازگردند و هیچکس از آن مستثنی نیست.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ‌و نقل بین‌المللی تأکید کرده بود،این تقسیم بندی باید از جانب تمام زائران رعایت شود و براساس مهر مندرج در روادید، زائر نمی‌تواند از مرز دیگری وارد یا خارج شود، زیرا هیچگونه سرویسی برای دسترسی به سایر مرزها در استان‌های سراسر کشور پیش‌بینی نشده است.

عطرچیان با اشاره به شلوغی مرز مهران در سال گذشته خاطرنشان کرده بود، 60 درصد جمعیت از مهران و 40 درصد از دو مرز دیگر به کشور عراق رفتند و 70 درصد زائران از مرز مهران و 30 درصد از شلمچه و چزابه به کشور بازگشتند.

وی با اشاره به هدف اصلی اجرای این طرح در سال جاری گفته بود، تقسیم‌بندی تردد از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه برای جلوگیری از طولانی شدن مدت انتظار و تشکیل صف‌های طولانی انجام شده است که براساس برنامه ‌ریزی انجام ‌شده 42 درصد زائران از مرز مهران و 58 درصد از مرزهای شلمچه و چزابه از کشور خارج و وارد شوند.

عطرچیان در ادامه با اشاره به اینکه شرکت‌های اتوبوسرانی مجازند در ایام اربعین به دلیل تردد یک سر خالی نرخ بلیت (درایام معمول) را دو برابر افزایش دهند، افزود: بطور کلی اتوبوس‌ها در این ایام یک سر خالی می‌روند، قبل از اربعین معمولا در رفت پُر هستند و در برگشت خالی و بعد از اربعین در برگشت پُر هستند و در رفت خالی، از این رو قیمت بلیت به دوبرابر افزایش خواهد یافت.

با توجه به اینکه سال گذشته بیش از دو میلیون زائر ایرانی از سراسر کشور برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم کربلا شدند، امسال پیش بینی می شود حدود سه میلیون نفر از ایران از طریق سه مرز مهران شلمچه و چزابه عازم کربلا شوند.

منبع: ایرنا

برچسب ها:
اربعین حسینی
نظر بینندگان
!
!
!