یكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سودجویی 2خودروساز از حقوق مشتری
۱۴:۴۴ | ۱۳۹۰/۰۶/۲۶
kerman2

سودجویی 2خودروساز از حقوق مشتری

پرشین خودرو: مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان این‌که خودروسازان داخلی به علت برخورداری از شرایط انحصاری در بازار تنها به فکر کسب سود هستند، گفت: کمیته‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس برای نظارت و بررسی قیمت خودروها تشکیل شده است و این کمیته افزایش قیمت خودرو در هفته‌های گذشته را بررسی می‌کند.

به گزارش «پرشین خودرئو» به نقل از خانه ملت با انتقاد از افزایش قیمت برخی از خودروهای داخلی گفت: شایعه‌هایی مبنی بر افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی وجود دارد که با توجه به تجربه‌های سال‌های گذشته در این زمینه، این شایعه‌ها به طور حتم به واقعیت تبدیل می‌شود.

نماینده مردم شهر باباک در مجلس شورای اسلامی افزود: خودروسازان داخلی هر ساله برای افزایش قیمت محصولات خود ابتدا شایعاتی را در سطح بازار منتشر می‌کنند و با آماده شدن افکار عمومی و شرایط بازار پس از گذشت چند ماه، محصولات مورد نظر خود را با قیمت دلخواه در بازار عرضه می‌کنند.

افزایش قیمت‌ خودروها در راستای بالا رفتن کیفیت آنها قابل توجیه است

وی با بیان این‌که افزایش قیمت‌ خودروها در راستای بالا رفتن کیفیت آنها قابل توجیه است، گفت: اگر خودروسازان داخلی قیمت محصولات خود را به دلیل بالا رفتن کیفیت محصولات خود افزایش دهند، برای مصرف کننده قابل توجهیه و پذیرفتنی است؛ اما متأسفانه افزایش قیمت‌ خودروهای داخلی در چند هفته گذشته بدون توجیه و به خواست خودروسازان بوده است.

رضاحسینی قطب‌آبادی تأکید کرد: هم‌اکنون کمیته‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس برای نظارت و بررسی قیمت خودروها تشکیل شده است که به طور حتم افزایش قیمت خودروهای داخلی را در چند هفته گذشته بررسی می‌کند.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس هشتم رویکرد خودروسازان داخلی به بازار مصرف را رویکرد کاملا اقتصادی خواند و گفت: نگاه و رویکرد صرفا اقتصادی خودروسازان داخلی به بازار کشور، وضعیت کنونی و افزایش قیمت خودروها را به وجود آورده است.

سودجویی دو خودروساز بزرگ کشور حقوق مصرف‌کنندگان را قربانی می‌کند

وی افزود: دو خودروساز بزرگ کشور به علت حضور انحصاری در بازار ایران تنها به دنبال کسب سود هستند و این نوع رویکرد موجب قربانی شدن حقوق مصرف کننده داخلی شده است.

حسینی قطب‌آبادی تأکید کرد: محصولات کنونی شرکت‌های خودروسازی داخلی به علت پایین بودن کیفیت، شایسته و برازنده ایرانیان نیست و تداوم این نوع تولید اهانت و اجحاف به ایرانیان است.

وی با یادآوری این که کنترل کیفیت خودروهای تولیدی از جمله مسئولیت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است، ادامه داد: این وزارتخانه درباره کنترل و نظارت بر کیفیت خودروهای دخلی و احقاق حقوق مصرف کنندگان مسئول است و باید نسبت به روند کنونی تولید محصولات بی‌کیفیت و افزایش مداوم قیمت‌ها پاسخ دهد.

واگذاری صنایع بزرگ همچون خودروسازی به شرکت‌های دولتی و یا شبه‌دولتی هیچ کمکی به توسعه صنایع کشور نمی‌کند و این موضوع موجب تداوم اجحاف به حقوق مصرف‌کنندگان می‌شود

نماینده مردم شهر بابک در مجلس هشتم تصریح کرد: نفوذ پررنگ و قدرتمند دولت در دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور و اجرای ناقص و معیوب سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی موجب تداوم وضعیت کنونی در بازار خودرو و افزایش قیمت آن شده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم یادآور شد: خصوصی سازی با روند کنونی و واگذاری صنایع بزرگ همچون خودروسازی به شرکت‌های دولتی و یا شبه‌دولتی هیچ کمکی به توسعه صنایع کشور نمی‌کند و این موضوع موجب تداوم اجحاف به حقوق مصرف‌کنندگان می‌شود.

نظر بینندگان
امیر حسین
vote
۴
vote
۱۳۹۰/۰۶/۲۶
کاملا درسته چرا وقتی هیچ چیزی اعم از کیفیت، آپشن و ... به خودروها اضافه نشده قیمت را گران کردند؟ از طرفی همه نگاهها به این 2 خودروساز است و از خودروسازهای خصوصی غافل شدیم!!!!! و آنها هم در این آب گل آلود در حال ماهیگیری هستند از جمله کرمان موتور و ...
!
!
!