سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۸ | ۱۳۹۵/۰۸/۲۴
شیر ایرانی به وطن می آید
۱۳:۲۸ | ۱۳۹۵/۰۸/۲۴
اجاره خودرو
/گزارش خبری/یک قطعه ساز داخلی:

شیر ایرانی به وطن می آید

پرشین خودرو: شیر ایرانی با حمایت و تلاش یک شرکت فعال در صنعت قطعه سازی خودرو پس از بیش از 100 سال غربت به وطن باز می گردد.

به گزارش «پرشین خودرو»، پیمان بیات لاری مدیرعامل شرکت آذرین ماد پارت راز که با برند مادپارت در تهیه و توزیع قطعات یدکی خودرو در سراسر کشور فعالیت می کند با اعلام این خبر و با تاکید بر مسئولیت اجتماعی فعالان عرصه صنعت و اقتصاد اظهار داشت: این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی در قبال محیط زیست تصمیم گرفته است شیر ایرانی که سال ها قبل شکارچیان آلمانی نمونه های جفت زنده آن را به آلمان منتقل کرده بودند و طی این سال ها تکثیر شده است را از اتحادیه اروپا به ایران وارد کند.


وی افزود: متأسفانه طی سال ها، به دلیل شکار بی رویه و تداخل زندگی شهرنشینی با زیست طبیعی، شیر ایرانی که یک نمونه منحصر به فرد جهانی است در ایران منقرض شده و این شرکت با حمایت سازمان حفاظت محیط زیست و همکاری و حمایت برخی مسئولان ذیربط٬ نمونه های جفت شیر ایرانی را پس از طی مراحل استاندارد با دستور سازمان EEP که گونه های در معرض انقراض جانوران را تحت حمایت خود قرار می دهد، از اتحادیه اروپا وارد کشور خواهد کرد.

 


بیات لاری با بیان اینکه تمام محصولات شرکت مادپارت با لوگو شیر ایرانی تولید و در سطح کشور توزیع می شود، اضافه کرد: مادپارت عضو گروه صنعتی رایزکو است که با هدف توسعه فعالیت های صنعتی متکی به ظرفیت های داخلی و با نگاه به حفاظت ازمحیط زیست شکل گرفته است و در مادپارت نیز برای انجام مسئولیت های اجتماعی و رفع دغدغه های زیست محیطی حامی شیرایرانی هستیم و برای آینده نیز برنامه های متعدد زیست محیطی تعریف کرده ایم.


وی با اشاره به اینکه شرکت مادپارت از سال 94 با هدف رفع نیاز مصرف کنندگان و تأمین قطعات استاندارد خودروسازان تأسیس شده است، گفت: اولویت دیگر ما در راستای مسئولیت اجتماعی، رفع واسطه ها از تولیدکننده تا مصرف کننده است تا جایی که امروز محصولات ما بدون هیچ واسطه ای و صرفا از طریق نمایندگی های انحصاری شرکت در سطح کشور توزیع می شود. از سویی رویکرد شرکت در اتکا به پتانسیل های داخلی و رفع واسطه ها موجب اشتغال زایی سفید، حمایت از مصرف کننده و صرفه جویی ارزی نیز شده است.


بیات لاری افزود: در سبد تولیدات شرکت مادپارت 420 قلم کالای تولیدی وجود دارد که این تولیدات به سیستم های مختلف خودرویی مانند سوخت رسانی، هوا رسانی، پلیمر تزریقی، برقی، جلوبندی، پلوس، دیسک و صفحه گیربکس و کمک فنر مربوط هستند.


مدیرعامل شرکت مادپارت با اشاره به موافقت و حمایت قاطع رئیس هیأت مدیره این شرکت با هزینه های انتقال، نگهداری و تکثیر شیر ایرانی اظهار داشت: این پروژه از اردیبهشت ماه سال جاری تا امروز با موفقیت پیش رفته است و امیدواریم تا پایان آذرماه فعالیت ما به پایان برسد و بعد از حضور کارشناسان EEPو تایید نهایی آنها در خصوص استاندارد بودن تاسیسات و شرایط نگهداری در باغ وحش تهران، وارد فاز انتقال یک جفت شیرایرانی زادآور به کشور شویم. هم چنین امیدواریم زمینی وسیع در دشت های استان فارس که خاستگاه طبیعی این حیوان است از سوی دولت و سازمان حفاظت محیط زیست اختصاص داده شود تا بتوانیم با فنس کشی محل محصوری را درست مثل محل های محصور شده طبیعت کنیا و اوگاندای آفریقا تهیه کنیم تا جفت شیر ایرانی بتواند به راحتی زندگی و زاد و ولد کند.


یادآور می شود شرکت مادپارت امسال در یازدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو که 25 تا 28 آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود برای اولین بار به شکل رسمی با شعار حامی شیرایرانی در عرصه صنعتی ظاهر می شود.

 

 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو»telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مادپارت
نظر بینندگان
!
!
!