سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۲:۰۵ | ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
70هزار مزدا RX-8 مشکوک به آتش سوزی
۲۲:۰۵ | ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
اجاره خودرو

70هزار مزدا RX-8 مشکوک به آتش سوزی

پرشین خودرو: گروه جهان

به گزارش «پرشین خودرو»، نشت سوخت موضوع کوچکی نیست که فقط کمی مصرف سوخت را افزایش دهد بلکه به طور بالقوه این توان را دارد که به آتشی وحشتناکی منجر شود. این همان دلیلی است که مزدا این بار فراخوان داده است.

فراخوان اخیر مزدا شامل ۶۹.۴۴۷ مدل از خودروهای اسپرت RX-8 این کمپانی می شود که بین تاریخ های ۱۰ آوریل ۲۰۰۳ و ۱۸ فوریه ۲۰۰۸ تولید شده است.

 

mazda-cx-1

 

این خودرو یک خودروی اسپرت ۳ درب است (مشابه ولوستر ولی کمی زیبا تر و منطقی تر) و از پیشرانه روتاری (ونکل) که نوعی غیر سنتی از موتورهای احتراق داخلیست، بهره می برد.

مشکل بر سر رینگ های عایق بندی سیستم سوخت رسانی و پمپ سوخت خودرو است که ممکن است در طول زمان خوردگی پیدا کنند که در اثر مواجهت با حرارت موتور و لوله های اگزوز است.  هنگامی که این عایق ها از بین بروند ممکن است نشت سوخت حادث شود و همان طور که بارها شنیده ایم یک نشت سوخت کوچک  می تواند تنها با جرقه ای کوچک منجر به یک آتش سوزی هولناک شود.

 

mazda-cx-3

 

راه حل پیشنهادی مزدا خیلی ساده است. وقتی که لوازم لازم در اختیار سرویس دهندگان قرار گیرد آنها این رینگ ها را تعویض خواهد نمود و عایق های حرارتی بیشتری به دور باک بنزین نصب خواهند کرد تا از خوردگی مجدد این قسمت ها جلوگیری شود.

 

 

منبع زومیت

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مزدا
نظر بینندگان
!
!
!