سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
2 ستاره ایمنی برای نیسان مورانو در آمریکای لاتین!+تصاویر
۰۸:۴۵ | ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
اجاره خودرو
/اختصاصی/

2 ستاره ایمنی برای نیسان مورانو در آمریکای لاتین!+تصاویر

پرشین خودرو: گروه جهان

به گزارش «پرشین خودرو»، نسل سوم نیسان موارنو که در نمایشگاه بین المللی نیویورک 2014 به طور رسمی معرفی شد، اخیرا در تست‌های صورت گرفته توسط سازمان ایمنی آمریکای لاتین تنها موفق به دریافت 2 ستاره ایمنی برای سرنشینان بزرگسال جلو و همچنین 5 ستاره ایمنی برای سرنشینان کودک عقب شده است که برای چنین شرکت خودروسازی چندان امیدوار کننده به شمار نخواهد رفت.


برای تست نسل سوم نیسان مورانو، سازمان ایمنی NCAP به سراغ مدل‌های مخصوص بازار آمریکای لاتین رفته است که در عمل نشان می‌دهد کمپانی خودروسازی نیسان چندان نظارتی بر روی مدل‌های خاص این قاره انجام نمی‌دهد و یا از قطعاتی بی کیفیت‌تر برای ساخت محصولات عرضه شده در این قاره استفاده می‌کند که از شرکتی همچون نیسان بعید به نظر می‌رسد، هرچند سیستم‌های پیشرفته صنعت خودروسازی و یا 7 عدد ایربگ ایمنی هم بر روی این خودرو سوار شده است.


براساس اعلام نتایج سازمان ایمنی NCAP هم می‌توان فهمید که نیسان مورانو پس از تصادف باعث خسارت‌های جدی به پاهای راننده و قفسه سینه می‌شود که دلیل اصلی آن نفوذ بیش از حد بدنه خودرو به داخل کابین به هنگام تصادف از بغل و فشار آوردن به قسمت پاها و همچنین حرکت ستون فرمان به سمت قفسه سینه راننده در تصادفات از مقابل گزارش شده است.


به همین دلیل برای سرنشینان بزرگسال جلو تنها 2 ستاره ایمنی و برای ایمنی کودکان هم 5 ستاره ایمنی داده شده است.


در ادامه جهت یادآوری می‌توان گفت که نسل سوم نیسان مورانو در بخش مولد قدرتی خود به یک پیشرانه 3.5 لیتری شش سیلندر مجهز شده است که در حداکثر کارایی مفید خود می‌تواند نیرویی معادل 260 اسب بخار و همچنین گشتاوری معادل 325 نیوتن متر تولید کند که در انتها توسط جعبه دنده‌ای اتوماتیک Xtronic به خروجی منتقل می‌شود.


از برخی امکانات و تجهیزات بکار رفته در کابین سرنشینان خودرو هم می‌توان به روکش‌های چرمی با کیفیت صندلی‌ها و فرمان و داشبورد، الگوهای چوبی بکار رفته در ساختار پنل مرکزی ابزار و پنل درهای جلو و عقب و قسمت‌هایی از داشبورد، صفحه نمایشگرهای 7 یا 8 اینچی کنسول مرکزی مجهز به صفحه لمسی چند نقطه‌ای و سیستم‌هایی نظیر Nissan ConnectSM و ناوبری و سیستم رادیویی SiriusXM و بلوتوث و... اشاره کرد.


سیستم‌هایی همچون تشخیص حرکت اشیاء یا جانداران ( MOD )، سیستم هشدار نقاط کور ( BSW )، سیستم پیش بینی و جلوگیری از برخورد با موانع پیش رو خودرو ( PFCW )، سیستم هشدار تراکم ترافیک ( CTA ) و... هم تجهیزاتی هستند که برای افزایش سطح ایمنی خودرو در نظر گرفته شده‌اند.

برچسب ها:
نیسان
عکس های مرتبط
نیسان مورانو
نیسان مورانو
نیسان مورانو
نیسان مورانو
نیسان مورانو
نیسان مورانو
نیسان مورانو
نظر بینندگان
!
!
!