سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۵ | ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
واردکنندگان خودرو از سازندگان داخلی پیشی گرفتند
۱۳:۳۵ | ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
اجاره خودرو
در جدیدترین گزارش بررسی وضعیت ارائه خدمات پس از فروش؛

واردکنندگان خودرو از سازندگان داخلی پیشی گرفتند

پرشین خودرو: در گزارش های مختلفی که در سال های اخیر در مورد ارائه خدمات پس از فروش خودروسازان و واردکنندگان خودرو تهیه شده ، سطح رضایتمندی مشتریان تغییر چندانی نکرده است.

به گزارش «پرشین خودرو» شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در جدیدترین گزارش خود وضعیت رضایتمندی مشتریان صنعت خودرو از خدمات پس از فروش در 6 ماه ابتدایی سال 95 را مورد بررسی قرار داده است.
بر اساس این گزارش، این شرکت برای نهمین سال پیاپی و به عنوان نعادی ثالث و معتمد از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت این گزارش را آماده کرده و در سال نهم با 562328 نفر از مشتریان مراجعه کننده به نمایندگی های مجاز 22 شرکت فعال در صنعت و بازار خودرو هم کلام شده است.

 

بر اساس تحقیقات صورت گرفته و بررسی نتایج آن میزان رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش در 6 ماهه ابتدایی 95 نسبت به 6 ماهه دوم سال گذشته تنها 0.9 درصد رشد داشته است و متوسط رضایتمندی نیز رشد محصوصی را نشان نمی دهد.
متوسط امتیاز دریافتی در گزارش جدید، 691 از 1000 است و شرکت ایرتویا ارائه دهنده خدمات پس از فروش خودروهای تویوتابا کسب امتیاز 767 از 1000، رتبه نخست را در بین خودروهای ارائه دهنده خدمات پس از فروش با بیش از 10 نمایندگی به خود اختصاص داده است.
در سوی دیگر در بین شرکت هایی که کمتر از 10 نمایندگی خدمات پس از فروش دارند، گلرنگ موتور ارائه دهنده خدمات به خودروهای هوندا با کسب 780 امتیاز، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران برای مطالعه رضایتمندی مشتریان شاخص هایی نظیر زمان صرف شده جهت انجام تعمیرات، برخورد و پاسخگویی، هزینه پرداختی و کیفیت خدمات و توزیع شبکه خدمات پس از فروش مورد بررسی قرار گرفته است.
در گزارش جدید شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران 5 مولفه بیشترین نارضایتی را د ر بین مشتریان شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش به وجود آورده است. هزینه تراشی بی مورد، عدم انجام کار و و رفع نکردن ایراد، کیفیت پایین خدمات وقطعات و تعمیرات، کمبود تعداد نمایندگی ها و در آخر کمبود و یا نبود قطعات یدکی 5 موردی هستند که مشتریان خودرو های داخلی و خارجی نسبت به آنها گلایه داشته اند.

 

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!