یكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۱ | ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
رکود در بازار لاکچری ها؛ از رینگ اسپرت تا شیشه دودی
۰۹:۵۱ | ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/گشت و گذار در بازار لوازم جانبی خودرو؛

رکود در بازار لاکچری ها؛ از رینگ اسپرت تا شیشه دودی

پرشین خودرو: به گفته فعالان بازار لوازم جانبی خودرو، لوازم خودرو به دو دسته کلی تقسیم می‌شود دسته اول لوازم ضروری و واجب و دسته دوم لوزام لوکس که بیشتر برای تزئین و زیبایی خودرو است.

به گزارش «پرشین خودرو»، آنگونه که بررسی‌ها نشان می‌دهد، بازار لوازم جانبی خودرو همانند بازار خودرو در رکود به سر می‌برد. فعالان این حوزه شرایط بد اقتصادی مردم و نوسان نرخ دلار را دلیل این رکود می‌دانند.


به گفته برخی از کارشناسان دلیل رکود دو هفته اخیر در بازار لوازم جانبی خودرو بالا رفتن نرخ دلار است و این امر باعث شده که رکود در این بازار تشدید شود.

لوازم جانبی خودرو
رینگ و لاستیک، شیشه دودی، برچسب شیشه دودی، دزدگیر، بال خودرو، رکاب خودرو، لوازم صوتی و تصویری (ضبط و باند)، چراغ، کنسول و روکش صندلی؛ این اقلام جز پر مصرف ترین لوازم اضافی و جانبی در بازار لوازم جانبی و لوکس خودرو هستند که گاهی برای زیبایی خودرو و برخی اوقات برای افزایش امنیت و راحتی خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.


از نظر فعالان حوزه خودرو لوازمی چون دزدگیر، رینگ و لاستیک و روکش صندلی از جمله لوازمی هستند که برای هر خودرویی لازم است و به طور کلی می‌توان گفت که این لوازم از واجبات هر خودرویی به حساب می‌آید و هر فردی که خودرو صفر و یا حتی کارکرده می خرد، خود را ملزم می‌داند که این لوازم را برای خودرو خود خریداری کند چرا که این لوازم برای بالا بردن ضریب امنیت خودرو و راحتی سرنشینان هر فرد لازم است.


بنابراین می‌توان گفت هر خودرو از نظر لوازم به دو دسته تقسیم می‌شود، لوازم ضروری و واجب خودرو و لوزام لوکس و تزیینی که برای زیبایی خودرو به کار می‌‌رود.


به گفته فعالان بازار لوزام جانبی خودرو، لوازم لوکس مانند شیشه دودی یا برچسب دودی، بال، رکاب و لوزام تصویری از جمله لوازمی هستند که در این بازار راکد بیشترین تاثیر را گرفته اند. این لوزام به دلیل شرایط اقتصادی بد مردم و بالا بودن قیمت در مغازه‌ها در حال خاک خوردن است.


در گزارش‌های بعدی، در مورد قیمت و بازار لوازم جانبی و لوکس خواهیم نوشت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!