چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۹ | ۱۳۹۵/۱۰/۰۳
خودروی 50 میلیونی را 100 میلیون می فروشیم
۱۰:۴۹ | ۱۳۹۵/۱۰/۰۳
اجاره خودرو
/اختصاصی/تحمیل هزینه 100 درصدی به خریداران ایرانی؛

خودروی 50 میلیونی را 100 میلیون می فروشیم

پرشین خودرو: یکی از دغدغه ای دولتمردان ایرانی در برنامه ریزی های اقتصادی، حل مشکل تولید در داخل و کمک به رقابت پذیر بودن این تولیدات نسبت به محصولات مشابه وارداتی است که این مهم در صنعت خودرو بیشترین تاثیر را داشته است.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، برخی اعمال آن را به نفع صنعت خودروی داخلی و برخی به ضرر این صنعت می دانند و البته هر کدام نیز برای موافقت و مخالفت خود با آن توجیه هایی را ارائه می کنند.
«تعرفه واردات» همان عددی است که برخی اعمال آن را برای نجات صنعت خودرو از ورشکستگی ضروری دانسته و فکر می کنند با بالا بردن قیمت خودروهای وارداتی، کیفیت و بازار خودروهای داخلی افزایش پیدا کرده و شاغلان این صنعت را از بیکاری نجات می دهند اما در عوض برخی عقب ماندگی صنعت خودروی ایران از کشورهای دیگر همانند کره و ترکیه را که سال های حضورشان در صنعت خودرو کمتر از ایران بوده است را در همین حمایت بدون مرز از صنعت خودروی داخلی دانسته و نبود رقیب در بازار ایران را موجب ضعف صنعت خودرو می دانند.
تعرفه ای که از 120 درصد آغاز شد و در حال حاضر به ظاهر به 40 درصد کاهش پیدا کرده است اما در باطن چیزی حدود 110 درصد به قیمت هر خودروی وارداتی اضافه می کند.
فرهاد احتشام زاد رئیس فدراسیون واردات ایران یکی از افرادی است که وجود تعرفه بالا برای واردات خودرو را دلیل گرانی بیش از حد خودروهای معروف در ایران می داند.
وی در گفت وگو با خبرنگار «پرشین خودرو»، می گوید: واقعیت این است که هزینه واقعی تحمیل شده بر خودروهای وارداتی 100 درصد است. یعنی با اعمال حقوق گمرکی و انواع عوارض مستقیم و غیر مستقیم یک خودروی 50 میلیون تومانی به یک خودروی 100 میلیون تومانی تبدیل می شود و این تنها به ضرر مشتری است.
احتشام زاد ادامه می دهد: چنانچه این عوارض نبود، مردم می توانستند با پرداخت نصف هزینه فعلی، یک خودروی با کیفیت را خریداری کرده و از رانندگی با آن لذت ببرند.
وی تصریح می کند: بی شک با واقعی شدن قیمت خودروهای وارداتی، فروش خودروهای ساخت داخل با قیمت مشابه به پایین ترین حد خود می رسد و این اتفاق باعث بهبود کیفیت خودروهای ساخت داخل و واقعی شدن قیمت آنها خواهد شد.
رئیس فدراسیون واردات ایران ضمن ابراز امیدواری نسبت به واقعی شدن قیمت خودروهای وارداتی خاطرنشان کرد: برای اینکه این مهم اتفاق بیفتد باید خودروسازان داخلی در کیفیت تولیدات خود تغییر ایجاد کنند تا در فضای رقابتی فروش خودرو بدون کمک تعرفه بالای وارداتی، بتوانند فعالیت کرده و روی پای خود بیستند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بازار خودرو
نظر بینندگان
راد
vote
۰
vote
۱۳۹۵/۱۰/۰۴
جواب تلفن ساده آدم رو بلد نیستند بدهند . خودرو بسازند؟؟!!
maha
vote
۱۰
vote
۱۳۹۵/۱۰/۰۴
با عرض سلام تعرفه بالا خودرو به بهانه حمایت از تولید داخل اشتباه و فریبکارانه است. خودرو سازان طی 50سال گذشته هیچ پیشرفتی و هیچ نو اوری نداشتن و فقط مونتاژ کرده اند و این پس رفت به دلیل اصلی انحصار و از طرفی تعرفه بالا واردات است. ازاین طرف کیفیت پایین خودروها مشکل ساز است و این همه به بهانه حمایت از تولید داخلی!
سعید
vote
۱۰
vote
۱۳۹۵/۱۰/۰۴
ای بابا. تموم شد عمر ایرانیها در این سیاستگذاریهای خنده دار دولتها.کدام صنعت خودرو و کدام اشتغال. صنعتی که پانزده سال یه ماشین بدون کوچکترین تغییر عرضه کنه بهش میگن خودروسازی؟
ج.ن
vote
۰
vote
۱۳۹۵/۱۰/۰۳
سر مردم کلاه می گذارند و بس.
جمشید
vote
۸
vote
۱۳۹۵/۱۰/۰۳
تعرفه ای که از 120 درصد آغاز شد و در حال حاضر به ظاهر به 40 درصد کاهش پیدا کرده است اما در باطن چیزی حدود 110 درصد به قیمت هر خودروی وارداتی اضافه می کند.
!
!
!