چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۴ | ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
بی محلی ژاپنی ها به «داماتو»ی آمریکایی
۰۹:۴۴ | ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
اجاره خودرو
/اختصاصی/برنامه میتسوبیشی برای سرمایه گذاری در ایران؛

بی محلی ژاپنی ها به «داماتو»ی آمریکایی

پرشین خودرو: همزمان با آغاز تحریم های خودرویی علیه ایران در تیر سال 92 بسیاری از شرکت های خودروساز خارجی که سال ها در ایران فعالیت کرده بودند، به مردم ایران پشت کرده و تعهدات خود را نادیده گرفتند.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، چند روز بعد از انتخابات آمریکا و انتخاب ترامپ برای نشستن بر کرسی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، حدس و گمان های بسیاری در مورد آینده برجام و تحریم ها در محافل کارشناسی و البته غیر کارشناسی زده شد و هر کسی آینده ای را که دوست داشت برای این مهم پیش بینی می کرد.
از پاره شدن توافق برجام تا تحریم مجدد صنعت هوایی و خودرویی ایران. همه و همه تنها ساعاتی پس از اعلام نتایج انتخابات آمریکا فضای رسانه های مجازی و جامعه را پر کرد.
هنوز از این فضا خارج نشده بودیم که مجالس آمریکا قانون داماتو را که تحریم های ظالمانه علیه کشورمان را در خود جای داده است برای 10 سال دیگر تمدید کردند و این اخطار برای اقتصاد بسیار جدی تر از انتخاب میلیاردر آمریکایی توسط کالج الکترال آمریکا بود!
در حوزه خودرو اولین حرفی که به گوش رسید، بازگشت قریب الوقوع تحریم های این صنعت و تبدیل نشدن قراردادهای رنگ و وارنگ برندهای معتبر خودرویی با طرف های ایرانی بود. البته تنها به این ختم نمی شد و حتی برخی از همان کارشناسان مسایل ریز و درشت در کشور، خبر از کوچ دسته جمعی واردکنندگان خودروهای معتبر داده و عرضه خودرو در ایران را با چالشی جدید رو به رو می دیدند.
یکی از برندهای موجود در کشور که سال هاست خودروهای خود را به ایرانیان عرضه می کند، میتسوبیشی است که برند ژاپنی و باکیفیت و البته نام آشنا برای ایرانیان است.
علی شکوهی معاون بازاریابی گروه آرین موتور نماینده رسمی میتسوبیشی ژاپن و دی.اس فرانسه، در پاسخ به این سوال که با تصویب قانون داماتو، چقدر احتمال خروج میتسوبیشی از کشور وجود دارد گفت: خوشبختانه مدیران ارشد میتسوبیشی در سفر اخیر خود به ایران به همین سوال با صراحت تمام پاسخ دادند و این دل نگرانی را با گفتن این جمله که «ما در ایران می مانیم»، رفع کردند.
وی ادامه داد: باید عرض کنم که این برند ژاپنی در حال برنامه ریزی و تحقیق برای ورود به بازار تولید خودرو در ایران است و قصد دارد دست به سرمایه گذاری مستقیم در کشور بزند.
شکوهی از سفرهای پی در پی مدیران ارشد میتسوبیشی به ایران خبر داد و افزود: بررسی های ایشان و همچنین اطلاعاتی که بازرسان مقیم میتسوبیشی برای مدیران خود ارسال می کنند همگی خبر از قصد این برند ژاپنی برای محکم کردن جایگاه خود در ایران می دهد.
وی در مورد قانون داماتو گفت: این قانون تنها و تنها مربوط به کشور آمریکاست و قوانین بین المللی را تحت شعاع قرار نمی دهد و بازار خودرو همچنان به برجام و مسیری که در حال طی کردن است، امیدوار است.
معاون بازاریابی گروه آرین موتور خاطرنشان کرد: این احتمال وجود دارد که برخی از شرکت های خودروسازی که در آمریکا بازار خوبی دارند با وجود این قانون متضرر شوند اما؛ میتسوبیشی قصدی برای خروج از ایران ندارد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!