سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۹ | ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
پیش بینی صادرات یک میلیون خودرو در افق 1404
۰۹:۳۹ | ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
اجاره خودرو
رئیس سازمان گسترش مطرح کرد:

پیش بینی صادرات یک میلیون خودرو در افق 1404

پرشین خودرو: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، در افق 1404 صادرات یک میلیون خودرو و 6 میلیارد دلار قطعه را در سند اهداف و سیاست های صنعت خودرو پیش بینی کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، منصور معظمی معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، با اعلام این مطلب افزود: وجود ظرفیت حدود 2.2 میلیون دستگاهی برای تولید خودرو و تجربه تولید 1.6 میلیون دستگاه خودرو در کشور و بازار مناسب برای این محصول، صنایع خودروسازی ایران را بر آن داشته تا تولید 3 میلیون دستگاه خودرو را در افق 1404 شمسی و 2025 میلادی برای خود هدف گذاری کنند.

وی تأکید کرد: وجود شبکه گسترده قطعه سازی در ایران جذابیت تولید قطعات خودرو را با توجه به ارزانی نیروی کار و مواد اولیه بیش از پیش مورد اقبال و توجه قرار می دهد .

رئیس ایدرو، با اشاره به اینکه موقعیت بسیار مناسب ایران در منطقه باعث شده خودروسازان جهانی تنها به بازار 70 میلیونی ایران نیندیشیده و بازار 400 میلیونی را در نظربگیرند، ‌اظهار داشت از همین رو ایدرو در افق یاد شده صادرات یک میلیون خودرو و 6 میلیارد دلار قطعه را در سند اهداف و سیاستهای صنعت خودرو پیش بینی نموده است .

دکتر معظمی در پایان خاطر نشان ساخت تمایل جدی شرکت های صاحب نام نظیر رنو و پژو نشان از جذابیت و پتانسیل مناسب ایران در این حوزه دارد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سازمان گسترش
نظر بینندگان
!
!
!