یكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
 غول ها برای ساخت خودرویی با هوش مصنوعی همکاری می کنند
۱۸:۰۰ | ۱۳۹۵/۱۰/۱۸

غول ها برای ساخت خودرویی با هوش مصنوعی همکاری می کنند

پرشین خودرو:دو شرکت سخت افزاری ان ویدیا و خودروسازی مرسدس بنز قصد دارند با همکاری یکدیگر تا یک سال آینده خودرویی با هوش مصنوعی بسیار پیشرفته تولید کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»،  به نقل از تک کرانچ، در همین زمینه مذاکراتی بین معاون وسایل نقلیه دیجیتال مرسدس بنز و مدیر و بنیانگذار شرکت ان ویدیا صورت گرفته است. همکاری مشترک این دو شرکت در این زمینه از سه سال قبل آغاز شده و نتیجه آن عرضه اتومبیلی پیشرفته تا سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

ان ویدیا قصد دارد سخت افزارهای مورد نیاز برای ارتقای هوش مصنوعی و توان یادگیری خودکار را در اختیار مرسدس بنز بگذارد که نتیجه آن تولید خودروهایی خواهد بود که می توانند درک خود را از شرایط محیطی مانند موانع مختلف، شرایط جاده، خطرات پیش رو و ... روز به روز افزایش دهند.

یکی از سیستم های ابداعی ان ویدیا در همین راستا Co-Pilot نام دارد که از قابلیت هایی مانند تشخیص چهره، ردگیری مسیر نگاه راننده برای کمک به وی و هشدار در مورد خطرات جاده و افزایش ایمنی برخوردار خواهد بود.

این سیستم از توانایی های لازم برای شناسایی صدای راننده و مالک خودرو بهره مند است و به کمک حسگرهای تعبیه شده بر روی خودرو می تواند دیگر وسایل نقلیه و عابران پیاده را شناسایی کرده و به راننده در صورت تشخیص عدم هشیاری وی و افزایش احتمال برخورد هشدار دهد.

هنوز ویژگی های خودرو یا خودروهای مرسدس بنز که به این قابلیت ها تجهیز خواهند شد اعلام نشده است و معلوم نیست چنین تولیداتی با چه قیمتی روانه بازار می شوند.

منبع: مهر

نظر بینندگان
!
!
!