دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
پرشین خودرو
بازداشت یکی از مدیران فولکس واگن  توسط اف‌بی‌آی
۱۴:۵۴ | ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
سیزدهمین دوره جشنواره قهرمانان صنعت

بازداشت یکی از مدیران فولکس واگن توسط اف‌بی‌آی

پرشین خودرو:روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، اف بی آی یکی از مدیران شرکت خودروسازی فولکس واگن را به اتهام تبانی برای کلاه برداری در آمریکا بازداشت کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع مطلع گزارش داد، اولیور اشمیت، که در فاصله سال 2014 تا مارس 2015، ریاست بخش تبعیت از قوانین شرکت فولکس واگن در آمریکا را بر عهده داشته روز شنبه توسط ماموران تحقیق اف بی آی در فلوریدار بازداشت شده است.
شرکت آلمانی فولکس واگن در سپتامبر 2015 اذعان کرد که نرم افزار پنهانی ای در 475 هزار دستگاه از خودروهایش در آمریکا نصب کرده تا از این طریق در تست های میزان آلایندگی این خودروها تقلب کند و این گونه وانمود کند که خودروهایش میزان آلایندگی کمتری تولید می کنند.این خودروها در واقع 40 برابر حد مجاز، آلایندگی تولید می کردند.

فولکس واگن به درخواست اظهارنظر در خصوص بازداشت این مقام شرکت پاسخ نداده است.
نیویورک تایمز نوشته، آقای اشمیت احتمالا روز دوشنبه در دادگاهی در دیترویت محاکمه خواهد شد.

مقامات ارشد شرکت فولکس واگن در نمایشگاه خودروی دیترویت که این هفته قرار است برگزار شود، حضور نخواهند یافت.
این اخبار در شرایطی منتشر می شود که شرکت فولکس واگن در تلاش برای انعقاد مصالحه ای با مقامات آمریکایی در خصوص ادعاهای کیفری و مدنی مطرح شده در ارتباط با استفاده اش از نرم افزار متقلبانه است. این مصالحه گام مهمی به سمت عبور از این رسوایی بزرگ است که میلیاردها دلار به این شرکت زیان مالی وارد کرده و اعتبارش را در سطح جهان لکه دار کرده است.

منبع: تسنیم

برچسب ها:
فولکس واگن
نظر بینندگان
!
!
!